Potřebujete ostříhat? Takto poznáte, že vaše vlasy žádají zásah

Potřebujete ostříhat? Takto poznáte, že vaše vlasy žádají zásah

Dostat se v této době ke kadeřníkovi je věc téměř nemožná, proto vaše vlasy pravděpodobně trpí. Pokud zaznamenáte nějaká z těchto varovných znamení, zkuste se ke svému kadeřníkovi objednat na nejbližší možný termín nebo poproste někoho z rodiny. Vaše vlasy vám poděkují!

Suché a roztřepené konečky

Právě suché konce vlasů jsou tím prvním varovným signálem, který by vás měl upozornit na to, že je čas jít pod nůžky. Jakmile se začínají třepit, jsou příliš vysušené, návštěvu svého kadeřníka byste už neměla déle odkládat a měla byste k němu utíkat, jakmile to jen bude možné. Suché vlasy stejně nevypadají dobře, takže byste s nimi žádnou parádu neudělala, a navíc už více ani neporostou, protože se budou lámat.

Pokračování 2 / 6

Culík je váš nejlepší kamarád

Stahujete své vlasy do culíku nebo drdolu? Uznáváme, že se v některých dnech opravdu hodí, často tak zamaskujete například mastné vlasy. Pokud tento typ účesu volíte každý den, pak s vašimi vlasy nejspíš nic jiného už udělat ani nejde. Navštivte proto při nejbližší možné příležitosti svého kadeřníka a s jeho pomocí dodejte svým vlasům nový svěží vzhled, který jim dovolí zase dýchat.

Pokračování 3 / 6

Pořád špatně

Každá z nás má občas "bad hair day" neboli den, kdy vlasy vůbec neposlouchají a vypadají zkrátka hrozně. Pokud se tak ale probouzíte každý den, je na čase s tím něco udělat. Stačí nechat je třeba trochu zastřihnout a dodat jim tak zase zpátky trochu života. Zkuste to!

Pokračování 4 / 6

Dlouhá úprava

Strávíte ráno před zrcadlem úpravou vlasů déle než dvacet minut? A ani tak nejste s výsledkem vůbec spokojená? To je jasné znamení, že je účes přerostlý a potřebuje opět nový tvar, aby vlasy zase správně spolupracovaly. Zároveň kadeřníka požádejte o rady a tipy, jak se o svůj nový účes máte správně starat.

Pokračování 5 / 6

Vlasy vám padají

Důvodů, proč vám vlasy padají, může být hned několik. Můžou za to například hormonální nerovnováha, některé léky, lupy nebo lupénka ve vlasech, také příliš utažené účesy a nešetrná úprava vlasů. Pokud například neustále nosíte pevné culíky či drdoly, mohou tyto účesy způsobit postupné řídnutí vlasů či jejich vypadávání. Vlasům také neprospívá neustálý styling pomocí žehličky, kulmy či fénu. I v tomto případě platí, že jim vrátíte život lehkým zastřižením.

Pokračování 6 / 6

Už to není ono

Opravdu vypadají vaše vlasy i po letech bez úprav stále hezky a kvalitně? Pokud vás při rozpuštění zlobí, poletují všude kolem a nemají pořádný tvar, zkuste změnu! Nemusíte si hned své dlouhé lokny stříhat nad ramena, stačí je lehce zastřihnout – a dodat jim trochu života. Jedině tak budou působit zdravě a elegantně.

Doporučujeme

Články odjinud