Potřebujete pomocnici do domácnosti?

12. 12. 2000
Ty tam jsou doby, kdy mít pomoc v domácnosti bylo bráno jako buržoazní přežitek a nebylo to v socialistické společnosti jaksi "košér".

Potřebujete pomocnici do domácnosti?

Ty tam jsou doby, kdy mít pomoc v domácnosti bylo bráno jako buržoazní přežitek a nebylo to v socialistické společnosti jaksi "košér". Za příklad byly dávány superženy, které vedle vysokých funkcí zastaly celou domácnost včetně dětí a manžela. Naštěstí pro nás ženy, je tato utopie minulostí a vzít si pomocnici do domácnosti není vůbec nic nemístného, právě naopak. Pokud vaše pracovní vytížení vám nedovoluje věnovat se domácnosti tak, jak byste si sama představovala ( a můžete si to finančně dovolit), sáhněte po pomocné ruce v podobě paní do domácnosti. Nejobtížnější je takovou pomocnici sehnat. Není to totiž jen zaměstnankyně, ale musí tu být i sympatie a v neposlední řadě její schopnosti - uklízet, prát, žehlit nebo i vařit.

Nejsnazší je podat si inzerát. Ťstní dohodou stanovit rozsah činností a odměnu. Protože za ni neplatíte sociální a zdravotní pojištění, nemá nárok na dovolenou ( snad jen neplacenou). Jinou možností je obrátit se na specializovanou agenturu, která za ženy platí zdravotní a sociální pojištění a přebírá veškerou právní odpovědnost.

Další člen ve vaší domácností je určitým způsobem i narušením vašeho soukromí, ale věřte, že návrat do uklizeného bytu po vyčerpávajícím dni určitě stojí za to. A vy se pak můžete bez zbytečného stresu a další námahy nerušeně posadit do křesla a udělat si čas pro sebe nebo vaše blízké. Ti to určitě ocení.

Autor: das

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Zásluhou Marsu disponujete velkým energetickým nábojem, takže vás vydělávání finančních prostředků nestojí až tolik námahy jako jindy. Váš úsudek je vskutku vynikající, takže ihned…

Nejčtenější články

Články odjinud