Potřebujete pomocnici do domácnosti?

12. 12. 2000
Ty tam jsou doby, kdy mít pomoc v domácnosti bylo bráno jako buržoazní přežitek a nebylo to v socialistické společnosti jaksi "košér".

Potřebujete pomocnici do domácnosti?

Ty tam jsou doby, kdy mít pomoc v domácnosti bylo bráno jako buržoazní přežitek a nebylo to v socialistické společnosti jaksi "košér". Za příklad byly dávány superženy, které vedle vysokých funkcí zastaly celou domácnost včetně dětí a manžela. Naštěstí pro nás ženy, je tato utopie minulostí a vzít si pomocnici do domácnosti není vůbec nic nemístného, právě naopak. Pokud vaše pracovní vytížení vám nedovoluje věnovat se domácnosti tak, jak byste si sama představovala ( a můžete si to finančně dovolit), sáhněte po pomocné ruce v podobě paní do domácnosti. Nejobtížnější je takovou pomocnici sehnat. Není to totiž jen zaměstnankyně, ale musí tu být i sympatie a v neposlední řadě její schopnosti - uklízet, prát, žehlit nebo i vařit.

Nejsnazší je podat si inzerát. Ťstní dohodou stanovit rozsah činností a odměnu. Protože za ni neplatíte sociální a zdravotní pojištění, nemá nárok na dovolenou ( snad jen neplacenou). Jinou možností je obrátit se na specializovanou agenturu, která za ženy platí zdravotní a sociální pojištění a přebírá veškerou právní odpovědnost.

Další člen ve vaší domácností je určitým způsobem i narušením vašeho soukromí, ale věřte, že návrat do uklizeného bytu po vyčerpávajícím dni určitě stojí za to. A vy se pak můžete bez zbytečného stresu a další námahy nerušeně posadit do křesla a udělat si čas pro sebe nebo vaše blízké. Ti to určitě ocení.

Autor: das

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Partnerská krize je zažehnána, ale řítí se na vás další problémy v lásce. Hlavně nic neřešte s horkou hlavou a mějte pochopení. Sedněte si ke krbu a relaxujte společné s dětmi. Mile vás…

Nejčtenější články

Doporučujeme