Povídání o životě s veselým koncem

2. 7. 2001
Povídání o životě s veselým koncem
Co je v životě důležité a co méně rozebírá následující veselé povídání, které koluje e-maily po internetu.

Povídání o životě s veselým koncem

Co je v životě důležité a co méně rozebírá následující veselé povídání, které koluje e-maily po internetu.


Profesor filosofie stal před svou třídou a na stole před sebou měl několik předmětů. Když začala hodina, vzal beze slova velkou prázdnou sklenici od majonézy a začal ji plnit kameny velkými asi 5 cm. Když ji naplnil, zeptal se studentů, jestli je plná. Studenti souhlasili.

Pak vzal profesor krabici oblázků a vysypal je do sklenice. Trošku s ní zatřepal a oblázky vyplnily mezery mezi většími kameny. Potom se opět zeptal studentu, jestli je sklenice plná. Studenti opět se smíchem souhlasili.

Nyní vzal profesor krabici s pískem, vysypal ho do sklenice a písek samozřejmě vyplnil i ty nejmenší mezery.

"A nyní si představte," řekl profesor, "že to je váš život. Kameny jsou ty podstatné věci - vaše  rodina, váš partner, vaše zdraví, vaše děti

  1. zkratka věci, které v případě, že vše ostatní ztratíte, stále dokáží

naplnit váš život. Oblázky jsou ostatní věci, které také stojí za povšimnutí - vaše práce, váš dům, vaše auto. Písek, to jsou všechny ostatní maličkosti."

Když naplníte sklenici nejprve piskem, nezbude žádné místo pro kameny a oblázky. A stejně je to i v životě. Pokud vynaložíte veškerou energii na maličkosti, nebudete mít prostor pro důležité věci. Věnujte pozornost věcem, které jsou důležité pro vaše štěstí. Hrajte si se svými dětmi, najděte si čas na zdravotní vyšetření, jděte si se svým partnerem zatancovat. Vždy vám zbude čas na práci, na úklid domu, nebo na uspořádání párty.

Starejte se především o kameny - o věci, které mají opravdu význam.
Stanovte si svůj žebříček priorit. Zbytek je jenom písek."

Na to vstal jeden ze studentu, vzal sklenici, kterou profesor i ostatní studenti měli za plnou a nalil do ní láhev piva, které si samozřejmě našlo svoje místo a láhev byla teprve nyní opravdu plna.
To dokazuje, že bez ohledu na to, jak plný je váš život, prostor na pivo se vždycky najde.

text nám poslala Víťa

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ranní vstávání je pro vás občas utrpení. Dneska se vám nechce, protože musíte čelit složitým povinnostem a nadřízený požaduje urychlené vyřízení. Snad se z toho nezblázníte, začínáte mít…

Nejčtenější články

Doporučujeme