Povislá oční víčka jsou známkou stárnutí: Jak je skrýt bez operace? | Foto: iStock

Foto: iStock

Povislá oční víčka jsou známkou stárnutí: Jak je skrýt bez operace?

Povislá víčka a zapadlé oči jsou přirozenou součástí procesu stárnutí. Dobrou zprávou je, že nemusíte investovat do drahého liftingu na klinice plastické chirurgie, abyste je zamaskovala. I když někdy plastiku očních víček hradí i zdravotní pojišťovna. Ale stačí několik jednoduchých make-up triků, jak nedostatek skrýt.

Soustřeďte se na řasenku

Zvýrazněné řasy dokážou dobře odvést pozornost od ochablých víček. Používejte kleštičky, protože krásně natočené řasy rozzáří pohled i opticky pozvednou víčka. Nezůstaňte jen u jedné vrstvy řasenky, dopřejte si jich několik. A nezapomínejte zvýraznit i spodní linii řas!

Jak bojovat proti vráskám? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Opatrně s linkami

Pokud vám padají horní víčka, je namístě opatrnost s linkami. Zapomeňte na ty na spodním víčku a na horním vykreslete co nejtenčí čárky. Chce to trochu praxe, nejlépe se tenké linky dělají pomocí tekutého produktu nebo linek ve fixe. S linkou můžete pokračovat i kousek za oko a vykreslit ji lehce směrem vzhůru, čímž opticky otevřete své oči.

Pokračování 3 / 6

Pozor na třpytivé oční stíny

Oční stíny se třpytem se snadno mohou stát vaším nepřítelem. Viditelně totiž zvýrazňují vějířovité vrásky kolem vnějších koutků oka, což vám nejen přidá na věku, ale i přivede pozornost k ochablým víčkům. Pokud už máte povislá oční víčka, jediné místo, kde můžete použít světlé třpytivé stíny, je vnitřní koutek oka. Tímto trikem totiž svůj pohled rozzáříte.

Pokračování 4 / 6

Méně je více

Neplatí to samozřejmě vždy, ale někdy není na škodu se tohoto pravidla držet. Týká se to i ochablých horních víček, od kterých chcete odvést pozornost. V takovém případě rozhodně uberte na očních stínech a zapomeňte na barevné kreace. V ideálním případě použijte na víčka pouze primer určený pod oční stíny a jen slabý nádech tělového nebo světlého stínu.

Pokračování 5 / 6

Řekněte ano falešným řasám

Doplňování řas zažívá žně a je čím dál oblíbenější. Pokud jsou vaše přírodní řasy krátké, rovné a lámavé, není co řešit. Zajděte k odbornici, nechte si doplnit delší řasy a následující čtyři týdny nemusíte nic řešit. Vaše oči se opticky zvětší a spadlá víčka nebudou tolik znatelná. Pomoci si můžete i doma lepenými řasami. Nepoužívejte ale husté řasy přes celé víčko, které vypadají jako kartáče. Ustřihněte je v půlce a nalepte je směrem od vnějšího koutku oka do zhruba poloviny víčka, čímž si vytvoříte kočičí look.

Pokračování 6 / 6

Zakryjte tmavé kruhy

Oči každé z nás jsou jiné. Některé z nás mají tmavé stíny na vnitřních koutcích očí, zatímco jiné mají hluboké kruhy pod očima. Ty způsobují, že jsou naše oči zapadlé, což může být nelichotivé. Základem je najít perfektní odstín korektoru, který tyto stíny zakryje. Ideální je o jeden odstín světlejší než vaše pleť. Chce to také korektor, který se nebude srážet ve vráskách a zvýrazňovat je. Korektorem nanášejte na kruhy tečky a ty pak vklepávejte do kůže polštářkem prostředníčku.

Doporučujeme

Články odjinud