Povlečení dává design našemu bydlení

26. 2. 2021 Reklama
Povlečení dává design našemu bydlení
Máte chuť tvořit? Spojte příjemné s užitečným. Pusťte se do proměn svého bydlení. Mnohdy je to snadné. Stačí třeba vyměnit lůžkoviny. Právě ony umí zcela zásadně proměnit naši ložnici i třeba dětský pokoj.

​Design ložnice dělá především povlečení

Postel je nejdominantnější částí zařízení ložnice a na ní zas vyniká povlečení. Sebemodernější nábytek nedá ložnici tolik jako povlečení. Proto se oplatí nad jeho výběrem přemýšlet, doladit jej ke stylu našeho bydlení, k dalším textiliím i k podlahové krytině. Nemusíme však zůstávat jenom u jednoho povlečení. Sortiment je obrovský, a tak můžeme naši ložnici měnit podle ročního období, podle důležitých svátků, případně jenom podle aktuální nálady. Častější střídání povlečení znamená i to, že nám déle vydrží.

​Francouzská elegance

Do našich ložnic stále častěji proniká francouzská elegance. Mnozí mají štěstí, že mají třeba ložnici umístěnou v podkroví a vyčlenili jí štědře obrovský prostor. Málo nábytku, uprostřed velká postel a francouzské povlečení – tedy to s velkou spojenou přikrývkou a v prodloužené velikosti. Ideální je pořídit si hned dvě sady, i když se o přikrývku dělíte s partnerem. Můžete si pak postel obložit polštáři navíc a užít si francouzskou eleganci ještě více naplno.

Právě mezi francouzským povlečením, což je pouhý název tohoto typu lůžkoviny, najdeme ty designově nejelegantnější i nejromantičtější kousky. Krásné francouzské povlečení nabízí i e-shop České lůžkoviny – Ceskeluzkoviny.cz.

​Správný materiál rozhoduje o tom, jak se nám bude spát

Spánek je velmi citlivý proces, který dokáže narušit i nevhodné povlečení. Znám lidi, kteří by neusnuli v saténu. Jiným zas vadí drsnější materiál. Spánek nám může narušovat špatná termoregulace lůžkovin, ale i nevhodný rozměr, při kterém nám spod přikrývky trčí nohy. Na výběru lůžkovin záleží a ve velké míře ovlivňují kvalitu našeho spánku. Ten pak rozhoduje o naší výkonnosti i našich kognitivních schopnostech, dokonce o imunitě.

​Vylepšete dětem pokojíček dětským povlečením

Povlečení se významně podílí i na designu dětských pokojíčků. Obvykle lůžkoviny neodkládáme, a tak jsou celodenní součásti designu dětského pokoje. Dětem na povlečení záleží. Milují, když se na něm jako motivy objevují jejich oblíbená zvířátka, hrdinové z filmů a pohádek, či jejich oblíbené hračky. Dětské povlečení není nudné ani jako dárek, právě naopak. Jiné textilní dárky děti příliš neocení, ale povlečení s dětskými motivy určitě ano. Stačí, když víte, po čem vaše děti touží.

​Povlečení i pro dlouhány

Někdy je nutný atypický rozměr povlečení. Už lidé nad 180 cm výšky ocení delší lůžkoviny. Obéznější z nás dají přednost francouzskému rozměru povlečení (a jenom sami pro sebe). České lůžkoviny nabízí řadu nestandardních rozměrů lůžkovin. Zatímco klasická délka povlečení je 200 cm, v e-shopu firmy koupíte i délku 220 cm, 240 cm a dokonce 260 cm. Vedle běžné šířky 140 cm pak šířky 200 cm a 220 cm. Kvalita spánku a komfort urostlejších nocležníků se díky správné volbě velikosti povlečení zcela zásadně zlepší.

​Aktuální hity, které musíte mít

I povlečení se řídí módními trendy. Evergreeny zůstávají, ale objevují se různé designové hity. V poslední době letí zejména 3D povlečení. Jde o povlečení s velice výraznými motivy. Někomu připadají jako kýč, pro další jsou „must have“. Milují je dospělí, teenageři i děti. Aby taky ne, když vám na postel ulehne nádherná kočka, obří černý partner, na zadní se postaví běloskvoucí kůň, či si lehnete do zlatých cihel. 3D povlečení je velice nápadité, oživuje interiér, a když motiv souvisí s vašimi zájmy a láskami, prostě se do něj zamilujete. Kýč, nekýč ­– kašlete na cizí názor a ustelte si podle své chuti.

Hokejové povlečení NHL je další aktuální hit v sortimentu Českých lůžkovin. Jde o skvělé povlečení pro milovníky hokeje. Nejčastěji se kupuje jako dárek pro kluky. Vyberete si z několika prestižních NHL klubů. A pokud jste fandy hokeje jako pár, směle s ním i do manželské postele. I když já osobně bych si raději ustlala na růžích.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

O víkendu nechcete jenom odpočívat a věnovat se stereotypním činnostem. Toužíte po nevšedních činnostech a táhne vás to ven do přírody. S kamarády si moc rozumíte a je možné, že vás…