Poznejte nejvlivnější ženy fashion světa

14. 3. 2014
Jsou mocné a jejich vize formují vývoj módy ve světě. Dokážou předpovídat, vždy přijít s něčím novým a jejich pracovní den má určitě víc jak 24 hodin. Pojďte se s námi seznámit s ženami, které usedly na módní Olymp.

Anna Wintour

Tuto ženu nejspíš není ani potřeba představovat. Její osobnost je zahalená mnoha mýty a legendami, které z ní udělaly chodící postrach všech, kdo se pohybuje na poli módy. Věřte nebo ne, ale stačí jediný její pohled a osud návrháře, stylisty, redaktora, je vmžiku zpečetěn. Anna už více jak dvacet let vede americkou verzi módní bible Vogue. Za dobu svého působení v časopisu získala celý seznam nelichotivých přezdívek – Nukleální Wintour, Ledová královna…

Veřejným tajemstvím je také fakt, že postava neústupné a drsné šéfredaktorky ve filmu Ďábel nosí Pradu, je psaná podle ní. Jako všichni géniové, je i Anna velmi složitou osobností, ta genialita se jí však odepřít nedá!

Miuccia Prada

Vizionářka s dokonalým citem nejen pro design, ale hlavně pro udávání tendencí. Každá její kolekce je mistrovským dílem pro módní gurmány. Někdy jsou podivínské, jindy zas hýří nejbláznivějšími barvami, co však nikdy nepostrádají je styl. Miuccia je natolik nepředvídatelná ve svých návrzích, že před zahájením přehlídek by se napětí dalo doslova krájet. Je obdivuhodné, s jakou vervou se pustila do rodinného podnikání hned po ukončení studií. Z firmy vyrábějící kožené kabelky dokázala vybudovat opravdovou módní impérii, která zvládla ustát i krizi.

Pat McGrath

Zabrousíme do trošku jiného odvětví. Pat je modlou a guru absolutně všech vizážistů na světě. Zní to troufale, ale právě tato dáma udává směr v make-upu. Její štětec by se dál přirovnat ke kouzelné hůlce, kterou stačí párkrát mávnout a odcházíte jako proměněna labuť. Pat nejen vytváří ty nejzajímavější looky pro přehlídky, líčí nejslavnější celebrity, ale je i konzultantkou mnoha beauty značek. Líčení bere jako umění a nechává se jim inspirovat. Kromě toho používá ty nejnovější technologické postupy a takové inovativní spojení starého s novým opravdu funguje!

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Franca Sozzani

Další „veterán“ módního průmyslu. Žena, jejíž rozhodnutí byla příčinou mnohá diskuzí. Již víc jak dvacet let vládne redakci Vogue Italia a na rozdíl od Anny Wintour dost demokratickým způsobem. Ve své době se nebála elektronických médii a má zásluhu na tom, že i modelky větších rozměrů a jiné barvy pleti dostaly možnost prosadit se. Založila Vogue Curvy na internetových stránkách vogue.it, kde spojila síly s plus-size blogerkami, které radí, jak na plnější křivky.

Anna Dello Russo

Patří snad k nejfotografovanějším osobám na světě. Výstřednost je její druhé jméno! Všechno v čem je Anna viděná, nebo vyfocená se okamžitě rozšíří po sítí a z toho kousku je zlatý důl, který za pár hodin není nikde k mání. Tuny bižuterie, obří klobouky, krajky, kožešiny – nic jí není cizí! Právě proto, touží každý módní street-style fotograf ulovit aspoň jeden z jejích outfitů. Nejvíc Anna září během fashion weeku, kde se může pořádně vyřádit. Například bot má doma přes 4 000 párů. Také ale pilně pracuje jako editor-in-chief v japonském Vogue a píše osobní blog.

Cathy Horyn

Potkat ji jen tak na ulici, tak si za chvíli pravděpodobně ani nevzpomenete na barvu jejích vlasů. Co se však pořádně vryje do paměti, jsou její nelítostné kritiky ještě do nedávna psané pro The New York Times. Díky nim se už ne jednou dostala do sporu s velmi vlivnými návrháři. Cathy však s nikým smlouvat nehodlá a napíše přesně to, co považuje za vhodné! Po patnácti letech, v lednu, své místo opustila. My jsme zvědaví, zda se najde někdo stejně talentovaný a zapálený pro módu, kdo by po Cathy převzal pomyslné žezlo vlády.

Diane von Fürstenberg

Návrhářka, jejíž zavinovací šaty patří do módní síně slávy a jsou nedílnou součástí výstav. Vždy velmi ženská a elegantní Diane je nejen návrhářkou, ale bojuje za práva ostatních designerů a modelek. Vybudovala svůj módní dům sama a vše o vzniku látky se učila od výrobce textilu Angela Ferretti v jeho italské továrně. Její kariéra nabrala na obrátkách od velkolepého úspěchu právě těch jednoduchých a neuvěřitelně slušivých zavinovacích šatů. Minulý rok se na žebříčku nejvlivnějších žen na světě, sestaveným Forbes, umístila na 74 místě.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Polovina pracovního týdne vás uvítá přemírou povinností, ale zvládnete je levou zadní. Sice u nich trochu brbláte, nicméně se vám podaří v životě rovnováhu. Už máte plné zuby obav, proto…