Pozor - balónky ve vzdušném prostoru ČR

12. 11. 2001
Pozor - balónky ve vzdušném prostoru ČR
Balónky, které na Den létajících psaníček 25. října 2001 vypustily ve stejnou dobu děti v šesti městech České republiky, už mají své nálezce. Balónek vypuštěný z Českých Budějovic přeletěl státní hranici až do rakouského města Brunn.

Pozor - balónky ve vzdušném prostoru ČR

Balónky, které na Den létajících psaníček 25. října 2001 vypustily ve stejnou dobu děti v šesti městech České republiky, už mají své nálezce. Balónek vypuštěný z Českých Budějovic přeletěl státní hranici až do rakouského města Brunn. Psaníčka letící z pražského Staroměstského náměstí se pak našla u Rokytnice nad Jizerou, ve Velkém Zboží na Poděbradsku a v lese u obce Kozovazy nedaleko Čelákovic. Ostravské psaníčko doletělo do Karviné. V obci Šaratice, několik kilometrů od jihomoravské metropole, byl nalezen balónek z Brna a až na Dobříšsko zalétlo psaníčko odeslané z Plzně. K dnešnímu dni na Linku balónkové pošty zavolalo třináct nálezců, kteří dětem odpověděli na pozdrav a někteří připojili i dárek. Den létajících psaníček uspořádala Nadace Archa Chantal společně se svým partnerem společností Balírny Douwe Egberts.

"Psaníčko jsem našel u nás v Rokytnici nad Jizerou," sdělil operátorce na Lince balónkové pošty Oto Erlebach. "Na pozdrav od školačky z Prahy 6 jsem odpověděl, doufám, že ji to potěšilo," dodal. Terezka z Prahy 6, jejíž psaníčko doletělo do Kozovaz, se může kromě odpovědi těšit i na malý dárek od nálezce. Den létajících psaníček přilákal i zájem turistů, do Velkého Zboží přiletělo podle nálezce psaníčko se vzkazem v italštině.

"Létající psaníčka měla svůj smysl. Připomněla dětem i dospělým, že mají myslet na druhé a pomáhat těm, kteří to potřebují," řekla zakladatelka nadace Chantal Poullain-Polívková. Psaníčka si proto mohly vypustit i děti z několika nemocnic, v Praze z Fakultní nemocnice v Motole.

Od svého vzniku v roce 1993 se Nadace Archa Chantal věnuje tzv. humanizacím, tedy úpravám a výzdobě šedých dětských oddělení v nemocnicích veselými barvami, obrázky a hračkami. Dosud jich upravila už dvanáct a další tři připravuje za podpory společnosti Balírny Douwe Egberts. Ta nadaci přispěla jednorázovým darem a další prostředky, podle předpokladu částku okolo pěti milionů korun, věnuje z prodeje kávy. Celkovou výši daru mohou ovlivnit i všichni konzumenti kávy tím, že se zapojí do společného projektu nadace a Douwe Egberts. Ten byl zahájen 15. října a potrvá až do 15. prosince tohoto roku. Z každého kila kávy Douwe Egberts, kterou si spotřebitelé v tomto období koupí, získá nadace 8 korun.

zdroj: Donath-Burson-Marsteller

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud máte problém se svým dopravním prostředkem, tak už neodkládejte řešení. Je ten nejlepší čas pro větší opravu, prodej nebo koupi automobilu. Nesmíte se ale nechat opít rohlíkem.…

Nejčtenější články