Pozor! Kniha může změnit vaši osobnost

10. 8. 2012
Pozor! Kniha může změnit vaši osobnost
Pokud se začtete do hodně napínavého románu, může se stát, že se natolik ztotožníte s hlavním hrdinou, až zapomenete na své pravé já, tvrdí američtí psychologové z Ohio State University.

Kniha podle nich dokáže změnit nejen náladu a názory, ale také charakterové vlastnosti. Odborníci tvrdí, že když čtete knihu s kladným hlavním hrdinou, může to ve vás probudit vaše lepší stránky, a naopak - čtete-li třeba o sériovém vrahovi, budete se na něj dívat mírnějším pohledem a snadněji pak omluvíte i některé své nepěkné činy. Toto tvrzení podložili vědci výzkumem, v němž dali stovkám lidí číst příběh o člověku, který se za právo volit musel poprat s dobovými konvencemi. U těch, kteří knihu přečetli, byla pak dvojnásobná pravděpodobnost, že šli volit, oproti těm, kteří o knize slyšeli jen z vyprávění. Co vědci ve své zprávě bohužel neuvádějí, je to, jak dlouho účinky literatury trvají.Zajímavé knižní tituly naleznete zde.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Měli byste se aktivně chytat všech finančních příležitostí, protože je dost možné, že se mohou vydařit. Tento týden se vám takových příležitostí může naskytnout hned několik. Mars je…

Nejčtenější články