Pozor na nízkotučné diety, mohou škodit zdraví. Proč jsou tuky potřeba?

8. 10. 2022
Tuky jsou ve zdravém jídelníčku, a dokonce i při dietním režimu nezastupitelné. Ale pozor. Ne všechny. Některé tuky jsou jednoznačně zdravé, jiné nikoliv. V čem nejsou nízkotučné diety tělu prospěšné?

Ztráta vitaminů

Největším úskalím diet s minimálním množstvím konzumovaných tuků je následný nedostatek některých důležitých vitaminů v jídelníčku. Konkrétně jde o tzv. vitaminy rozpustné v tucích – A, D, E a K. Některé „tučné“ potraviny tyto vitaminy přímo obsahují, a to mnohdy i v hojném množství.

Skvělým příkladem jsou ořechy, semínka nebo mořské ryby. Tuky pomáhají vstřebávání vitaminů rozpustných v tucích a jsou nezbytné při vytváření některých důležitých hormonů a třeba i nezbytných žlučových kyselin. Nedostatek tuků ve stravě může mít pak za následek deficit celé řady důležitých látek. Lidské tělo tuky navíc využívá jako stavební materiál. Jsou součástí buněčných membrán a mají izolační funkci. Jenže není tuk jako tuk. Některé druhy jsou zdravé a prospěšné, jiné klidně vynechat můžeme.

Které tuky jsou vhodné pro studenou a které pro teplou kuchyni? Podívejte se na rady ve videu:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Sledujte s dětmi vánoční pohádky, protože se naladíte na vlnu nejkrásnějších svátků v roce. Přeci jen si potřebujete po náročném pracovním týdnu odpočinout a relax s rodinou je to pravé…