Pozor na vlhkost a plísně

26. 2. 2013 Reklama
Spray Ceresit Stop plísni
Plísně v bytě či domě nezpůsobují jen škody na majetku, ale mohou být významnou příčinou zhoršení zdravotního stavu pro obyvatele domácnosti. Plísně ohrožují naše zdraví. Zejména děti a starší lidé patří mezi nejohroženější skupiny. Jejich organismus se nedokáže tak účinně bránit. Proto je nutné dávat si na plísně pozor a vyvarovat se jich.

Plíseň, neviditelný nepřítel, kterého nevnímáme, dokud nezačne vytvářet pověstné mapy na stěnách. Kde se ale plíseň bere a z čeho vzniká? Plísně jsou mikroskopické houby, při růstu uvolňují do okolního ovzduší spory, které unášeny vzduchem se rozlétnou až do velkých vzdáleností. Proto se spory plísní vyskytují všude okolo nás.

Základním předpokladem růstu plísní je vlhkost. Tak jako v přírodě rostou plísně ve vlhkém prostředí např. na vlhkých místech, ve vlhké půdě atd., stejně i v našich bytech a domech se jim nejlépe daří na vlhkých zdech, na těžko větratelných místech jako jsou rohy místností, za nábytkem či v koupelně pod vanou.

Zdraví v ohrožení

Plísně patří k významným faktorům, které mohou ovlivnit zdraví. Spory některých plísní jsou významnými alergeny. Mezi další nejčastější onemocnění patří astma a dýchací obtíže, trávicí problémy, bolesti hlavy, podrážděnost očí a nevolnost. Některé studie ovšem uvádějí ještě mnohem horší dopady na zdraví. Plísně škodí našemu zdraví. Proto je potřeba vytvořit pro ně takové prostředí, kde se nebudou množit a vyvíjet. Důležité je proto udržet optimální vlhkost.

Klepněte pro větší obrázek

V momentě, kdy plíseň vznikla a potřebujete se jí např. na stěně zbavit, můžete použít Ceresit STOP PLÍSNI . Stačí krátce nastříkat, nechat chvíli působit a následně setřít. V ten moment je zeď vydezinfikovaná. Ceresit STOP PLÍSNI je vytvořen tak, že se s ním snadno dostanete i do hůře přístupných míst, jakými jsou např. rohy za skříněmi, nebo místa pod vanou.

Jestliže máte doma vyšší vlhkost, plíseň se po určité době vrátí. Proto je vhodné tento problém řešit pomocí praktického pomocníka CERESIT STOP VLHKOSTI , který pomocí unikátních dvouvrstvých tablet optimalizuje vzdušnou vlhkost až na doporučených 50-60%. Bílá část tablety je tvořena speciálními krystaly efektivně pohlcujícími nadměrnou vzdušnou vlhkost, kterou sráží v tekutinu a shromažďuje ji v zásobníku přístroje. Modrá část tablety byla vyrobena patentovanou technologií, která účinně neutralizuje pachy v místnosti až o 70%. (prokázáno vědeckými testy). CERESIT STOP VLHKOSTI bez přísunu elektrické energie účinně napomáhá vytvořit v našich obydlích zdravější prostředí.

Vaše zdraví i zdraví vašich dětí je to nejcennější. Nenechte plísně ve vašich domech a bytech ničit jej. Dopřejte své rodině život ve zdravějším prostředí.

Další informace naleznete na www.stop-vlhkosti.cz.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Tak plodné a pohodové období by vám mohla všechna znamení jenom závidět. Milí Střelci, nyní se můžete vážně prosadit, stačí si jen věřit! S nadřízeným jste jedna ruka, k tomu si rozumíte…