Pozor na vyrážku z džínsů

30. 8. 2001
Pozor na vyrážku z džínsů
Firma Levi Strauss stahuje nové džíny z trhu, neboň způsobují zdravotní problémy.

Pozor na vyrážku z džínsů

Firma Levi Strauss stahuje nové džíny z trhu, neboň způsobují zdravotní problémy.

Nejznámější americký výrobce džínů Levi Strauss se rozhodl stáhnout z trhu novou kolekci oblečení z džínoviny. Všechny kalhoty, saka a sukně dodávané v povrchové úpravě "Glossy Finish", mohou způsobovat kožní problémy a například při žehlení dokonce dýchací komplikace.

Tyto oděvy byly dodány do západní Evropy, Skandinávie a Turecka. Do naší republiky se nedodávají a již ani nebudou. Celkově jde o 105 tisíc kusů oblečení, které zákazníci mohou vracet ve všech obchodech. Přesto, že se k nám do distribuce tyto džíny nedostaly, domácí distributor přislíbil, že zákazníkům, kteří si je mohli koupit v zahraničí, vyjde vstříc.

Žádný ze zákazníků si zatím nestěžoval, ale dva zaměstnanci zaznamenali podráždění pokožky. Pomocí testů bylo prokázáno, že například při žehlení může dojít k odpařování nebezpečných par, způsobujících dýchací potíže.

V mnohaleté tradici značky Levi Strauss je to poprvé, co je nucena stáhnout zboží z oběhu.

autor: Karel

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Rozhodí vás pracovní povinnosti, které vám uloží šéf proto, aby vám ukázal, že nad vámi má navrch. Dlouho se už ale vytahovat nebude. Urychlit jeho odchod můžete i vy, když se objednáte u…

Nejčtenější články