Pozor na vyrážku z džínsů

30. 8. 2001
Pozor na vyrážku z džínsů
Firma Levi Strauss stahuje nové džíny z trhu, neboň způsobují zdravotní problémy.

Pozor na vyrážku z džínsů

Firma Levi Strauss stahuje nové džíny z trhu, neboň způsobují zdravotní problémy.

Nejznámější americký výrobce džínů Levi Strauss se rozhodl stáhnout z trhu novou kolekci oblečení z džínoviny. Všechny kalhoty, saka a sukně dodávané v povrchové úpravě "Glossy Finish", mohou způsobovat kožní problémy a například při žehlení dokonce dýchací komplikace.

Tyto oděvy byly dodány do západní Evropy, Skandinávie a Turecka. Do naší republiky se nedodávají a již ani nebudou. Celkově jde o 105 tisíc kusů oblečení, které zákazníci mohou vracet ve všech obchodech. Přesto, že se k nám do distribuce tyto džíny nedostaly, domácí distributor přislíbil, že zákazníkům, kteří si je mohli koupit v zahraničí, vyjde vstříc.

Žádný ze zákazníků si zatím nestěžoval, ale dva zaměstnanci zaznamenali podráždění pokožky. Pomocí testů bylo prokázáno, že například při žehlení může dojít k odpařování nebezpečných par, způsobujících dýchací potíže.

V mnohaleté tradici značky Levi Strauss je to poprvé, co je nucena stáhnout zboží z oběhu.

autor: Karel

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nastoupili jste na vojnu, tak musíte bojovat. S trvalým partnerem dnes všechno vyřešíte a dojdete k závěru, že bylo všechno hloupé a zbytečné. Však už to tak bývá. Na druhou stranu se vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme