Pozor, šampaňské pálí !

2. 1. 2001
Nejoblíbenějším nápojem, který lidé pijí při různých oslavách, především pak na Silvestra, je bezpochyby šampaňské. Málo kdo tuší, že poslední vědecké výzkumy hovoří ovšem o šampaňském jako o látce způsobující bolestivé vjemy.

Pozor, šampaňské pálí !

Klepněte pro větší obrázek Nejoblíbenějším nápojem, který lidé pijí při různých oslavách, především pak na Silvestra, je bezpochyby šampaňské. Málo kdo tuší, že poslední vědecké výzkumy hovoří ovšem o šampaňském jako o látce způsobující bolestivé vjemy.

Šampaňské, stejně jako ostatní šumivá vína a nápoje (dobře známá sodovka), je sycené oxidem uhličitým a ten podle badatelů z Kalifornie způsobuje bolest na jazyku. Tento bolestivý vjem se rychle otupuje, můžeme to přirovnat ke konzumaci pálivého kořeněného jídla (čím více sníme, tím méně pálí).

Vědci doporučují nahradit šampaňské takovými nápoji, které jsou syceny dusíkem (například pěnivé pivo) a tudíž nepálí na jazyku. Do jaké míry si většina z nás pro tento objev odepře skleničku šampaňského je otázkou. Vždyň přece tak výborně chutná!

Pijete také rádi šampaňské? Pokud jste právě nyní dostali chuň na šampáňo, podívejte se na Bohemia Sekt.

Autor: Dana

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Střelec je aktivní typ a popere s každou prohrou. Není divu, že je pak vyčerpaný. V tomto případě ho sužují potíže v trvalém svazku. Svobodní jedinci mají novému vztahu dveře otevřené, i…

Nejčtenější články

Doporučujeme