Pozvánka na Znojemské vinobraní

14. 9. 2000
Pro milovníky dobrého vína a tradic máme pozvánku k návštěvě u nás nejznámějšího Znojemského vinobraní.

Pozvánka na Znojemské vinobraní

Pro milovníky dobrého vína a tradic máme pozvánku k návštěvě u nás nejznámějšího Znojemského vinobraní. Letos proběhne ve dnech 15. - 16. září a můžete ho sledovat i pomocí Internetu, kde můžete shlédnout to nejatraktivnější, co Znojemské vinobraní nabízí.

Pochopitelně pouze však fyzickou návštěvou můžete ochutnat burčák a víno, které doslova potečou proudem. Obzvlášň působiví bude páteční večerní průvod, kdy rytíři jedou za svitu loučí a kejklíři v čele s polykači ohně předvádějí své umění. 

Klepněte pro větší obrázek

První historické vinobraní se ve Znojmě uskutečnilo v roce 1966. Stěžejním tématem Znojemského vinobraní se stala historická epizoda s udatným českým panovníkem Janem Lucemburským, který roku 1327 přišel do Znojma zapít zdařilé státnické jednání ve Vratislavi. Král Jan byl znám jako velký milovník turnajů a ničím jiným se nemohli Znojemští svému králi víc zavděčit. Proto uspořádali velkolepou podívanou s rytířskými kláními.

Bližší informace o programu Znojemského vinobraní naleznete na www.ahaho.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Máte dobrou náladu, protože nemusíte v pondělí do práce. V hlavě se vám honí spousta aktivit, které byste mohli podniknout. Klidně si vyrazte sami s kamarády, rodině to vynahradíte jindy.…

Nejčtenější články

Doporučujeme