Pracujte lépe a efektivně bez přesčasů

12. 11. 2001
Pracujte lépe a efektivně bez přesčasů
Řada zaměstnavatelů již pochopila, kdo přináší větší efekt společnosti - zda produktivní zaměstnanci nebo ti, co přesně dodržují pracovní dobu. Také se ptáte sami sebe, proč kolegové odcházejí dříve z práce a ještě s pochvalou od šéfa, ačkoliv vy trávíte v kanceláři hodiny a hodiny navíc?

Pracujte lépe a efektivně bez přesčasů

Řada zaměstnavatelů již pochopila, kdo přináší větší efekt společnosti - zda produktivní zaměstnanci nebo ti, co přesně dodržují pracovní dobu. Také se ptáte sami sebe, proč kolegové odcházejí dříve z práce a ještě s pochvalou od šéfa, ačkoliv vy trávíte v kanceláři hodiny a hodiny navíc? Nastává čas podívat se blíže na vaší efektivitu a produktivitu. Následující tipy vám poslouží jako klíč k dosažení lépe a rychleji provedené práci. Po jejich osvojení budete spokojeni nejen vy ale také nadřízení.

Akce: Čistý stůl
Předtím než započnete změny ve své práci, zaměřte se na své okolí - stůl, skříně a počítač. Přeberte všechny volně se povalující papíry, poznámky, fotografie, desky a rozhodněte se, co s nimi - zařadit do šanonu, vyhodit, zpracovat. Každopádně je odkliďte ze stolu.

Zvolte si priority
Možná to považujete za zbytečné a přežité, ale seznam všech úkolů, které musíte daný den zvládnout, vám ulehčí přemýšlení a dobře navržený časový harmonograf ušetří spoustu času. Na první místa si poznamenejte nejdůležitější úkoly. Již se budete obávat o nedodržení termínu a zbytečného panikaření.

Naslouchejte vnitřním hodinám
Kdy se během dne cítíte nejlépe? Zjistěte, kdy jen sršíte energií a v tom čase pracujte na důležitých projektech. Během útlumu vyřizujte jen drobné maličkosti.

Spolehlivost je klíčem
Spousta lidí má problémy dokončit započatou práci, dotáhnout do konce menší úkoly, což vnáší zbytečnou dávku stresu nejen jim, ale také okolí. Nemohou-li se na vás v práci spolehnout, že odevzdáte práci včas a v perfektním stavu, nebude s vámi počítat ani vedoucí a vaše kariéra uvízne na mrtvém bodu. Představte si, že byste si ráno přečetli neúplné články v novinách, posnídali syrový chléb a rádio by nevysílalo, protože zaměstnanci nedokončili svou práci. Přesně takhle smýšlejte o té své. Dokončení veškeré zadané práce a dodržování termínů představuje pověstný klíč k úspěchu.

Zavedením těchto tipů do svého života zlepšíte nejen svou práci, ale také psychické rozpoložení, již žádné bezesné noci plné přemýšlení, jak vysvětlit mezery v pracovním nasazení. výjimečně 

Autor: Simona.cz

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Jako jedni z málo se v práci nerozčilujete, protože si nechcete kazit den. Spíše nemáte na řešení něčích problémů náladu. Do konfliktu tentokrát nevstupujete. Na pracovišti bude dneska…

Nejčtenější články

Doporučujeme