Praga Florea a Praga Hobby

6. 4. 2001
Praga Florea a Praga Hobby
Ve dnech 29.3. -1.4. 2001 proběhl v Praze veletrh Praga Flora a Praga Hobby. V následující reportáži se dočtete, co zajímavého zde bylo k vidění.

Klepněte pro větší obrázekhttp://www.tulak.cz/_recenze/hobby/praga3m.jpg" width=300 align=right border=3>Praga Florea a Praga Hobby
Výstava v Pražském veletržním areálu Letňany pořádaná ABF a. s. ve dnech 29. 3. - 1. 4. 2001

Ve dnech 29.3. -1.4. 2001 proběhl v Praze veletrh Praga Flora a Praga Hobby. V následující reportáži se dočtete, co zajímavého zde bylo k vidění.

Jistě už z názvu jste poznali, že výstava Praga Florea se rozrostla o Praga hobby. Toto spojení je velmKlepněte pro větší obrázekhttp://www.tulak.cz/_recenze/hobby/praga4m.jpg" width=250 align=left border=3>i blízké a pro návštěvníky výstavy přináší větší výběr sortimentu. Proto zde můžete letos nalézt na venkovní ploše množství firem nabízejících různé typy skleníků. Sortiment firem zabývajících se zahradní technikou je zde zastoupen také několika značkami.

 

 


Klepněte pro větší obrázekhttp://www.tulak.cz/_recenze/hobby/praga6m.jpg" width=250 align=right border=3> Velký úspěch mají stánky se stromky a ostatní sadbou. Sortiment zde rozšířil i stánek firmy Bočan, nabízející kožené výrobky a doplňky pro přátele trempingu, skautingu apod. Pro ty, kteří si přejí být na výstavě mobilní, je zde stánek nabízející jistě všem známé skládací koloběžky.

 Klepněte pro větší obrázekhttp://www.tulak.cz/_recenze/hobby/praga1m.jpg" width=300 align=left border=3>Po vstupu do první haly vás osloví bodrý muž u stánku se Slivovicí se slovy "nechcete spálit červa? Tak si kupte aspoň sebou". Kdo odolá a dá se směrem dál uvidí stánek firmy KL systém nabízející Sluneční kolektor z PET lahví - dle slov zástupců této firmy jde o zatím nejlevnější sluneční kolektor na našem i zahraničním trhu určený pro ohřev vody.


Klepněte pro větší obrázekhttp://www.tulak.cz/_recenze/hobby/praga10m.jpg" width=250 align=right border=3>

V další, a to hlavní hale, se prezentují nejen zahrádkářské firmy ale i mnoho jiných mezi kterými mne zaujal stánek s masožravými rostlinami i s vtipným logem, dále stánek s kaktusy velmi vtipně posazenými do písku, další originalitou byl prostor vyplněný nejen krásnými květinami ale i nádherným čápem.


Klepněte pro větší obrázekhttp://www.tulak.cz/_recenze/hobby/praga2m.jpg" width=200 align=left border=3>
V první části haly se prezentovala firma zabývající se výrobou kachlových kamen z časů našich babiček, dále zde bylo zastoupeno několik firem zabývajících se výrobou zahradních krbů, udíren, přístřešků.Klepněte pro větší obrázekhttp://www.tulak.cz/_recenze/hobby/praga9m.jpg" width=250 align=right border=3> Pro všechny milovníky květin nebo zeleniny zde byl velký výběr stánků se semeny, sazenicemi, cibulemi a samozřejmě nesmím zapomenout na stromky, keře, především určené pro živé ploty.


Ve střední časti byla soustředěna nabídka keramiky ze všech regionů. Keramické výrobky od těch nejmenších upomínkových předmětů přes různé hrnky po květináče s opravdu velkým objemem. Pokud jste chtěly inspiraci co do květináčů či váz tak na mnoha stáncích bylo velké množství krásně aranžovaných květin.


Klepněte pro větší obrázekhttp://www.tulak.cz/_recenze/hobby/praga7m.jpg" width=250 align=left border=3>Klepněte pro větší obrázekhttp://www.tulak.cz/_recenze/hobby/praga11m.jpg" width=250 align=right border=3> V poslední části haly vás očekávalo překvapení v podobě prezentace agentury "Dobrý den". Pro ty, co neznají tuto pelhřimovskou agenturu, několik slov na úvod: představuje Pelhřimovské Muzeum Rekordů a Kuriozit a je pořadatelem mezinárodního festivalu "PELHŘIMOV - MĚSTO REKORDť, konající se každoročně vždy 2. víkend v červnu. Co přivezli na tuto výstavu? Největší šatní ramínko, zubní kartáček, čajovou konvici a největšího kačera.

Také další kuriozita na stánku měla své opodstatnění a to:

Největší hrnec na světě o obsahu 2300 litrů vody - 135 cm vysoký a vážící 157kg.
Tento hrnec byl v úvodní den výstavy využit pro exhibici p. MVDr. Jana Skorkovského.
Tento světový rekordman v kategorii fotbal (soccer) je jediným Čechem, který obdržel z Londýna CERTIFIKÁT GUINNESSOVY KNIHY REKORDť. Jan Skorkovský profesionálně provádí fotbalovou show - originální program s různými míči a dalšími rekvizitami, s uplatněním nejen pro fotbal, ale i jakoukoliv jinou sportovní, kulturní či společenskou příležitost. Je také členem pražského fotbalového klubu AMFORA a Klubu osobností České republiky. Se svými vystoupeními procestoval celý svět.


Klepněte pro větší obrázekhttp://www.tulak.cz/_recenze/hobby/praga8m.jpg" width=200 align=right border=3> Na této výstavě absolvoval 1 hodinu chůze kolem výše uvedeného rekordního hrnce. Za tuto hodinu hrnec o objemu 2300 litrů obešel 357x při čemž 1 okruh měřil 12 metrů, celkem ušel 4284 metrů a za tuto délku se 7188x dotkl fotbalového míče aniž by mu spadl na zem. Po tomto výkonu mi poskytl rozhovor při kterém jsem se zajímal především o novinky, které připravuje. Pokud máte zájem vidět jeho umění osobně, můžete se těšit na letní tenisové turnaje pořádané klubem AMFORA pod vedením p. Salavy. Klepněte pro větší obrázekhttp://www.tulak.cz/_recenze/hobby/praga5m.jpg" width=200 align=left border=3> Při těchto 7 turnajích bude k vidění v 15-ti minutové show s pečetí nejvyšší obtížnosti, nastupuje jako tenisová rarita vybaven pouze svým nenapodobitelným žonglérským uměním a citem pro ovládání tenisáku celým tělem, proti klasickému tenistovi s raketou, který bude vylosován z populárních osobností. Těšme se na další setkání s člověkem přezdívaným fotbalový Copperfield.

Poslední zmínku bych rád věnoval stánku firmy Hadaš Archery, tato firma je rodinným podnikem zabývajícím se výrobou lukostřeleckých potřeb. Firma byla založena v roce 1950 p. Hadašem jenž v roce 1938 se stal mistrem světa v lukostřelbě. Zde si každý návštěvník mohl vyzkoušet střelbu z luku a to pod vedením reprezentanta a několikanásobného mistra republiky p.Hadaše mladšího.
Na veletrhu postřehy posbíral a nafotil Petr Březina alias KOBRA 
www.drp.cz/sport 
zdroj: Tulak.cz
Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Po pracovním týdnu jste na pokraji sil a hledáte oporu u svých blízkých. Bohužel se však dočkáte jen nepochopení. Nechápete, proč je na vás partner tak přísný. Cítíte se uraženě. Tento…

Nejčtenější články

Doporučujeme