Prague Fashion Week - Oficiální zahájení

13. 4. 2005
Prague Fashion Week - Oficiální zahájení
Po úvodních slovech ředitelky projektu Prague Fashion Week Evy Valové a jednatele pořádající agentury Fashion Point Praha Jana Chudoby přivítal hosty slavnostního večera sám primátor hl. m. města Prahy Pavel Bém, pod jehož záštitou se celá akce již podruhé koná. S nadsázkou prohlásil, že nejdůležitějším ze všech významných hostů je móda.

Svůj pozdrav zakončil citátem Marka Twaina: „Nazí lidé pramálo ovlivňují společnost, a proto není náhoda, že všichni přítomní jsou oblečeni...“ Vzápětí byla za rytmického zvuků bubnů s vervou zahájena největší módní událost české sezony. Pan Pavel Bém byl ve zcela zaplněné rezidenci přítomen i s chotí, módní show s nadšením přihlížely i mnohé další V.I.P osobnosti. Se svými modely se v jedinečné kompozici představilo devět předních českých kreativních návrhářů v následujícím pořadí.

Beata Rajská: pokračuje ve své specializaci na dámské večerní šaty, ale v novém pojetí. Objevuje se temnější barevnost (zelená, černá, tyrkysová) doplněná krajkou, blyštivými aplikacemi bohatých výšivek a flitrů, satén, průhledy, rafinovaná ženskost.

Ivana Follová: v hlavní roli všech kreací vystupuje kožený korzet v jasných barvách – je kombinovaný s důmyslně řešenými podkasanými sukněmi, šifonovými spodničkami, neomylný zůstává návrhářčin smysl pro odvážné barevné kombinace (oranžová, červená, zlatá), vše korunuje bižuterie. Nechybí ani dotek umělých květin, stuhy a šněrování.

Hana Sedláčková: obloukem se vždy vrací ke své doméně – vidění moderního pánského obleku. Velký aplaus vyvolal už úvodní vlající kilt s krajkou, následovaly různě střižené kalhoty, které si „vybíraly“ inspiraci z rozličných desetiletí minulého století. Kožené kalhoty, červené lampasy, provokativní klobouky, nákupní síťovky, krajka, fiží, kontrasty (např. frak se širokými plátěnými kalhotami) – to vše splývá do provokativních vizí.

Denisa Nová: čelná představitelka mladé generace českých návrhářů se vzdálenou ozvěnou přiblížila k aviatice 30. let minulého století a ve svých modelech propojila sportovní, ležérní a elegantní aspekty. Zůstala věrná svému oblíbenému sportovním duchu: pohodlné úplety, kalhoty s náběry a šňůrkami, pumpky, „mikiny“ s kapucemi, „čepičky“ z průhledného plastu, dekorativně působily našité aplikace (ve tvaru květin, mušlí apod.).

Klára Nademlýnská: v pětici modelů prezentovala současný městský vzhled – barevné džíny ve vrstveném celkovém vzhledu s minišaty a krátkým sáčkem, trendová barevnost, saténové hravě rozevláté krátké večerní šaty, pojítkem všech modelů tvořila odhalená ramena, aktuální vrstvení délek na jednom modelu a luxus pro každý den. Vedle sebe se objevila móda ulice i retro inspirace glamourem 20. let minulého století.

Taťána Kováříková: si tentokrát pohrává s detailem barevných spletených hedvábných šňůr, které se vyskytují jako všudypřítomná ozdoba (jako šperk, náhrdelník, pásek...). Na modelech dominuje tyrkysová a bílá. Aplaus si zasloužily bílé korzetové šaty s tylovou spodničkou.

Petr Kalouda: se prezentoval jako jediný mužský zástupce oděvní „devítky“. Již doprovodná etnická hudba mnohé naznačila, přiléhavé topy s důmyslnými průstřihy střihově ladily s kalhotami ve východním stylu (Indie) i sportovními detaily. Bosí modelové umocnili vyznění netradičních kombinací nejrůznějších vzorů a aplikaci.

Hana Havelková: variace na bledě modré večerní toalety připomínaly vzdálené nedotknutelné ledové královny. V rezidenci se vznášely dlouhé róby z luxusních materiálů, nadýchaná bolerka pošitá nebesky modrou kožešinou ve tvaru bambulek, péřové boa i štola – vše důsledně akcentované tón v tónu.

Monika Drápalová: držitelka posledního titulu Výtvarník sezony představila trojici modelů z kolekce Korloff – výsostně ženskou černou „uniformu“, pruhované šaty s širokou spodničkou, oba modely byly doplněné vysokými beranicemi ovázanými stuhami. Nakonec modelka Michaela Salačová mistrovsky předvedla impozantní černé šaty s „křidélky“ a unikátně rozšířenou sukní od kolen (viz přiložené foto). Jednalo se o pouhou malou ochutnávku návrhářčiny kolekce haute couture, která by měla být v celku odhalena na příštím, 7. PFW (od 7. listopadu 2005). Její střihově dokonalé modely uvedly závěrečné defilé úspěšné premiéry 6. týdne módy v Praze.

Právě probíhající 6. PFW zaznamenal rekordní účast: celkem 65 tuzemských i zahraničních návrhářských jmen. Na přehlídkových molech se objeví poprvé v převaze modely zahraničních tvůrců. Aktuální program je k dispozici na http://www.praguefashionweek.com/cz/program/.

PRAGUE FASHION WEEK - (4. - 11. 4. 2005)

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Všechno jde podle plánu a za to jste rádi. Také v práci jste mnohem více aktivnější a strhujete na sebe pozornost. Připravte se na to, že dostanete prima šanci. Na sto procent byste se ji…

Nejčtenější články

Doporučujeme