Praha zažije jedinečný pouliční festival

10. 5. 2010
Praha zažije jedinečný pouliční festival
Unikátní kulturní akce Nonstopcity street free festival, který pořádá nezisková organizace Nonstopcity-kultura v ulicích pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy, oživí pražské ulice v pátek 14. května 2010. Tato jedinečná kulturní událost je díky spojení hudby a světelné show výjimečnou originální akcí, která se v rámci České republiky koná poprvé.

V pátek zažije hlavní město Nonstopcity street free festival. Nejen hudba a divadlo, ale především unikátní světelná show rozzáří ulice Prahy.

Program festivalu bude probíhat od 17 až do 22 hodin a na své si přijdou zájemci všech věkových kategorií, včetně rodin s dětmi. Prostřednictvím osmi podií na různých pražských lokacích, poskytne festival svým návštěvníkům několik hudebních stylů od hip hopu, přes elektronickou hudbu, africkou hudbu, až po folklór, k vidění však budou i divadelní a loutková představení. Kompletní program je nově rovněž k dispozici na webových stránkách www.nonstopcity.eu/festival Nonstopcity street free festival, který pořádá nezisková organizace Nonstopcity-kultura v ulicích pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy, je pro všechny zájemce zcela zdarma.

Klepněte pro větší obrázek

Výjimečností celého festivalu je unikátní světelná show, které bude vévodit laserová projekce. Jedná se o živé kreslení pomocí laptopu a kamery sledující bod laserového ukazovátka na fasádě domu. Pozice bodu je přenášena do kreslícího softwaru a přes silný projektor pak vrácena zpět na budovu. Tato unikátní technologie nebyla dosud v České republice nikdy pro veřejnost realizována. Návštěvníci festivalu si tak budou moci poprvé kreslení laserem vyzkoušet a stát se tak na chvíli autorem svého originálního obrazce. „Pro kreslení skrz laserové ukazovátko jsme vybrali budovu Cross Clubu v Plynární ulici v Holešovicích, tedy v místě ambient stage. Věřím, že tato fascinující prostorová show bude pro každého nezapomenutelným zážitkem,“ říká Petr Hozman, zástupce organizátora festivalu neziskového sdružení Nonstopcity–kultura v ulicích.

Po setmění se navíc nad hlavním městem objeví osm červených paprsků mířících vzhůru, které budou vycházet z míst, kde budou umístěna jednotlivá pódia. Tyto lokace budou zároveň nasvíceny za pomocí tisíce malých červených LED diod světýlek. Proto tomu, kdo si nechce nechat ujít tento ojedinělý pohled na Prahu, se pak z Petřína po setmění naskytne fantastický světelný zážitek.

Zážitkem pro návštěvníky hlavního města budou dále jistě i dva další významné festivaly, které jsou partnery Nonstopcity street free festivalu, a to akce Oslavy Prahy, která se koná ve dnech 14. – 15. května a festival Street For Art (od 13. – 23. května).

Více informací o Nonstopcity street free festivalu najdete na webových stránkách www.nonstopcity.eu/festival.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nad některými postupu kolegů vám zůstává rozum stát, ale vlastně to absolutně neřešíte. Nemáte na to sílu. Jako byste mleli z posledního. Plnění náročných úkolů vás ohromně vyšťavuje.…

Nejčtenější články

Doporučujeme