Hrdinové seriálu Přátelé u ikonické kašny, kde se natáčela znělka k sitcomu Profimedia

Hrdinové seriálu Přátelé u ikonické kašny, kde se natáčela znělka k sitcomu Profimedia

Seriál se stal jedním z nejúspěšnějších sitcomů všech dob, herci vydělávali za jeden díl milion dolarů Profimedia
Seriálové postavy Monica Geller, Rachel Green a Phoebe Buffey Profimedia
Seriálové postavy Chandler Bing, Joey Tribbiani a Ross Geller Profimedia
Fanoušci Přátel se mohli jít podívat na natáčení Přátel zcela zdarma. Režisér potřeboval vědět, jak vtípky působí na lidi Profimedia
24
Fotogalerie

Přátelé neopouští obrazovky: Co se stalo s hrdiny kultovního seriálu?

Je to šestnáct let, co seriál Přátelé vtrhnul na televizní obrazovky a okamžitě si získal srdce milionů diváků po celém světě. Dnes je z něho kult, který neomrzí a na obrazovkách běží stále dokola. Co se ale stalo s představiteli Rachel, Rosse, Moniky, Chandlera, Joeyho a Phoebe?

Jennifer Aniston jako Rachel Green

Když skončila desátá a zároveň poslední série Přátel, byla to právě Jennifer Aniston, která dokázala nejlépe zúročit nabytou slávu. Dodnes se objevuje v úspěšných komediích a není rok, aby na sebe neupozornila novým filmem. V posledních letech to byli například Šéfové na zabití, Millerovi na tripu nebo Pařba o Vánocích. V žádném dalším seriálu se až na pár epizodních rolí neobjevila, proslýchá se ale, že společně s Reese Witherspoon chystá zatím bezejmennou show, v níž nahlédnou do zákulisí zpráv o počasí.

Jennifer má pestrý i osobní život. Celý svět s ní soucítil, když ji opustil bývalý manžel Brad Pitt kvůli herecké kolegyni Angelině Jolie. Jennifer bohužel nevyšlo ani druhé manželství, nedávno ohlásila rozvod s hercem Justinem Therouxem, za nějž byla vdaná dva a půl roku. Herečka navíc nemá děti a netouží po nich, což je věčným tématem pro bulvár. Zda se krásná blondýnka vrátí ke své dávné lásce Bradu Pittovi, nebo se dá dohromady s někým jiným, je zatím ve hvězdách.

Pokračování 2 / 6

Courteney Cox jako Monica Geller

Ani představitelka Moniky Geller Courteney Cox tak úplně nezmizela ze světa. U filmu se příliš neuchytila, pokud nepočítáme sérii hororových komedií Vřískot, šest let ale strávila natáčením dalšího úspěšného sitcomu pod názvem Město žen. Právě tam se v epizodních rolích objevilo i několik jejích kolegů ze seriálu Přátelé, a tak jste na obrazovce mohli Courteney vidět znovu pohromadě s Jennifer Aniston, Lisou Kudrow nebo Matthewem Perrym.

Před několika lety se Courteney měla vdávat za irského hudebníka Johnnyho McDaida, který ji požádal o ruku. Před plánovanou svatbou se ale s herečkou rozešel, prý proto, že ho unavoval její surový charakter. Nakonec to ale zřejmě nebylo tak zlé, protože pár se k sobě před dvěma lety vrátil.

Pokračování 3 / 6

Matthew Perry jako Chandler Bing

Matthew Perry se po skončení Přátel snažil držet dráhy seriálového herce, u filmu mu to krom snímku Můj soused zabiják totiž moc nevyšlo. Měl ale docela smůlu i na seriály. Nadějně vypadající seriály Studio 60, Mr. Sunshine a Go On skončily hned po první sezóně, až sitcom Správná dvojka se dočkal tří sérií, než byl zrušen. Naposledy se objevil v mini sérii The Kennedys After Camelot a občas je k vidění i v seriálu Dobrý boj.

Matthew Perry také dlouhá léta bojoval s alkoholem a léky na bolest. V roce 1997 se totiž zranil při lyžování a stal se závislý na silných analgetikách, které mu lékaři předepsali proti bolesti. Jak herec sám tvrdí, velkou část natáčení Přátel si skoro nepamatuje, protože léky zapíjel vodkou. Byl dokonce třikrát v léčebně a později udělal rehabilitační centrum pro závislé ze svého domu.

Pokračování 4 / 6

Matt LeBlanc jako Joey Tribbiani

Matt LeBlanc se snažil navázat na úspěch Přátel svým vlastním
spin-offem Joey, který se ale překvapivě nesetkal s úspěchem a televize neodvysílala ani celou druhou řadu. Od roku 2006 do roku 2011 neměl LeBlanc téměř žádné herecké nabídky, až ho nakonec zachránila role v seriálu Epizody a o pět let později se mohl radovat z účinkování v sitcomu Man With A Plan a stal se novou tváří Top Gearu.

Matt má na svém kontě i malý skandál, kdy se na něj provalila nevěra se striptérkou. Jeho tehdejší manželka Melissa McKnight mu jeho úlet nedokázala odpustit, a tak se rozvedli. Mají ale spolu dceru Marinu, která trpí epilepsií a má zpomalený vývoj. Matt se s ní snaží trávit co nejvíc času.

Pokračování 5 / 6

Lisa Kudrow jako Phoebe Buffay

Stejně jako Jennifer Aniston je i její kamarádka Lisa Kudrow poměrně úspěšná ve filmu, vždy se ale musí smířit s menší rolí. Objevila se tak například ve filmech Sousedé, Stůl číslo 19 nebo Dívka ve vlaku. Zkusila to i u dalšího seriálu, Terapie online, ale moc velký úspěch neměla.

Lisa Kudrow žije naprosto poklidný život a vyhýbá se skandálům. Vdala se v roce 1995 za Michela Sterna, s nímž je dodnes. Není také tajemstvím, že právě s tímto mužem přišla ve svých třiatřiceti letech o panenství a žádného jiného muže intimně nikdy nepoznala.

Pokračování 6 / 6

David Schwimmer alias Ross Geller

Na Davida Schwimmera jako by svět úplně zapomněl. Herec se po skončení Přátel věnoval spíše režii a natočil například snímek Maraton lásky. Sám si v žádném filmu nezahrál a až v roce 2016 se objevil zpátky na obrazovkách v seriálu American Crime Story. Jednu z hlavních rolí dostal také v seriálu Feed The Beast, ale ten skončil po první řadě.

Schwimmer se v roce 2010 oženil s o osmnáct let mladší fotografkou Zoe Buckman, s níž má dceru. Manželství ale nevydrželo, i když rozvod zatím pár nechystá. O Schwimmerovi se toho jinak příliš neví, na rozdíl od ostatních aktérů seriálu Přátelé se dost vyhýbá i společným setkáním, a snižuje tak naděje fanoušků na to, že by se snad někdy mohl natočit celovečerní film Přátelé.

Doporučujeme

Články odjinud