Parta kamarádů ze seriálu Přátelé Profimedia

Parta kamarádů ze seriálu Přátelé Profimedia

Jennifer Aniston jako Rachel Green Profimedia
Matthew Perry jako Chandler Bing Profimedia
Courteney Cox jako Monica Geller Profimedia
David Schwimmer jako Ross Geller Profimedia
27
Fotogalerie

Přátelé slaví 25 let: Kdo koho políbil, jak se tam dostal Bruce Willis a další pikantnosti

Znáte seriál Přátelé v podstatě nazpaměť, tak jako další miliony lidí na celém světě? Přesto si myslíme, že existuje řada zajímavostí kolem seriálu, které vám možná unikly. Tady jsou.

Téměř všechny postavy se políbily

Kromě Moniky a Rosse, kteří byli sourozenci, se téměř všechny postavy v seriálu políbily. Dokonce i Chandler s Joeym, když si Chandler na nový rok stěžoval, že nemá komu dát pusu. Nakonec vyšlo najevo, že polibek proběhl i mezi Rossem a Monicou, a to v době, kdy Ross studoval na vysoké škole a Monica dorazila na mejdan, kde v opilosti usnula a Ross si ji spletl s Rachel. Tato pusa však neproběhla před kamerami, jen se o ní v seriálu mluvilo. Jediné dvě postavy, které se v sitcomu nikdy nepolíbily, byly Monica a Phoebe. 

Pokračování 2 / 8

Výlet do Vegas

Režisér James Burrows, který měl na svědomí několik prvních epizod seriálu Přátelé, se rozhodl vzít všech šest mladých herců na výlet do Las Vegas, kde je pozval na večeři do hotelu Caesars Palace. Šlo o ten samý hotel, kde si později totálně opilí Ross a Rachel řekli svoje ano, aniž by si to druhý den pamatovali. James Burrows měl tušení, že seriál, který se chystali natáčet, bude mít obrovský úspěch, a chtěl tak hercům dopřát poslední chvíle na veřejnosti v anonymitě.

Pokračování 3 / 8

Rossovi bylo tři roky devětadvacet

Ohledně věku postav seriálu Přátelé občas panovaly nejasnosti. Týkalo se to především Rosse, který jak ve třetí, tak i ve čtvrté a v páté sérii tvrdí, že je mu devětadvacet let. Vtipné je, že herečka Courteney Cox, která je v roli Moniky o pár let mladší než její bratr Ross, je ve skutečnosti o dva roky starší než představitel Rosse David Schwimmer.

Pokračování 4 / 8

Bezejmenný barista

Vybavujete si Gunthera, na blond obarveného baristu z kavárny Central Perk, který byl všech deset sérií zamilovaný do Rachel? Možná jste to nezaregistrovala, ale až do poloviny druhé série vlastně neměl žádné jméno a po celou dobu natáčení nebylo známo jeho příjmení. Každopádně to ale byl muž na svém místě, protože jeho představitel se v době, kdy přišel na casting do seriálu, skutečně živil jako barista. Seriál běžel deset let, a tak si pak celé ty roky musel každý týden barvit hlavu, protože byl ve skutečnosti brunet!

Pokračování 5 / 8

Bruce Willis prohrál sázku

Herec Bruce Willis, který si v Přátelích zahrál epizodní roli Paula, jenž byl otcem Rossovy mladé přítelkyně a randil s Rachel, se do seriálu dostal kvůli prohrané sázce. Vsadil se totiž s představitelem Chandlera Matthewem Perrym o to, jak bude úspěšný jejich společný film Můj soused zabiják, a sázku prohrál. Peníze za svoji roli věnoval charitě a hrál zadarmo.

Pokračování 6 / 8

Slavní herci v Přátelích

Bruce Willis nebyl jediným slavným hercem, který si v Přátelích střihl epizodní roli. Během deseti sérií se jich v seriálu vystřídalo opravdu hodně. Například tehdejší manžel Jennifer Aniston Brad Pitt si zahrál Willa, který nesnáší Rachel, Reese Witherspoon a Christina Applegate její sestry, Ben Stiller jejího přítele a Winona Ryder její kamarádku ze školy. Alec Baldwin a Charlie Sheen ztvárnili milence Phoebe, John Stamos potencionálního dárce spermatu pro Chandlera a Monicu, Susan Sarandon hereckou kolegyni a milenku Joeyho a Danny DeVitto zestárlého striptéra. V Přátelích se mimo jiné objevili také George Clooney, Helen Hunt, Gary Oldman, Robin Williams nebo Julia Roberts.

Pokračování 7 / 8

Kolekce podle Rachel

Jak jistě víte, Rachel v seriálu pracovala pro návrháře Ralpha Laurena, který byl mimochodem další ze slavných osobností, která se v Přátelích mihla. A jelikož Přátelé letos slaví čtvrt století, rozhodl se Ralph Lauren vytvořit novou kolekci inspirovanou právě postavou Rachel Green a jejími ikonickými modely. V kolekci najdete řadu roláků, blazerů, kostkované minisukně, klasické bílé košile, vysoké kožené boty a sem tam i leopardí vzor.

Pokračování 8 / 8

Lego a Přátelé

Také výrobci stavebnic Lego se rozhodli reagovat na pětadvacáté výročí seriálu Přátelé a připravili propracovanou sběratelskou stavebnici 21319 CENTRAL PERK. Stavebnice s modelem kavárny Central Perk obsahuje oblíbené posezení s gaučem, křeslem, židlemi a stolem, bar s pultem a kávovarem z kostek, pokladnu, sklenici se sušenkami, dílek s nabídkou a další povědomé předměty; nechybí ani pódium pro hudební vystoupení, další místa k sezení, okno s logem Central Perk, vstupní dveře a studiové reflektory s průsvitnými dílky. Každá z minifigurek má k dispozici doplňky, které jsou pro ni charakteristické. Nechybí Rossovy klávesy, tác a hrnek s kávou pro Rachel, Moničin muffin, Joeyho krabice s pizzou, dílek pizzy a jeho „pánská kabelka“, Phoebeina kytara a Guntherův smeták.

Doporučujeme

Články odjinud