Přátelství s benefity: Jaké jsou výhody sexu s blízkým kamarádem?

Přátelství s benefity: Jaké jsou výhody sexu s blízkým kamarádem?

S nejlepším přítelem vás nečekají žádné hádky jako v partnerském vztahu, nemusíte se vázat, něco vysvětlovat. Pokud máte zkrátka chuť na sex oba, sejdete se, pomilujete se a jdete zase dál. Jaké jsou další výhody přátelství s benefity?

Je to bezpečnější

Jakmile nejsme v trvalém vztahu, začne nám časem chybět sex a je pochopitelné, že jej budeme vyhledávat. Pokud se rozhodnete jít do postele se svým nejlepším přítelem, kterého dobře znáte, nemusíte se bát, že si domů vedete někoho nebezpečného, nemusíte se bát pohlavních chorob. Celkově to proběhne více v klidu. A navíc je přece lepší spát jen s jedním mužem než jich za krátkou dobu vystřídat několik.

Pokračování 2 / 5

Je to pohodlné

Většina lidí vede hektický život a představa randění nebo trvalého vztahu je tak trochu děsí. Prostě na to nemají čas. Pokud se rozhodnete spát se svým nejlepším přítelem, scházíte se pouze ve chvíli, kdy to oběma vyhovuje, a pokud jeden z vás nemůže, nepřichází na řadu žádné výčitky ani lítost. Zároveň nemáte žádná očekávání ani požadavky.

Pokračování 3 / 5

Poznáte své nejlepší sexuální já

Často se stává, že se po sexu s novou známostí cítíme zklamané, protože to nedopadlo zrovna podle našich představ. S nejlepším přítelem se v posteli můžete skvěle sladit, popřípadě časem můžete nějaké detaily vyladit. A navíc víte, že je vedle vás opravdový parťák, a tak se nemusíte bát ani stydět přiznat mu ty nejtajnější sexuální fantazie. Můžete zkoušet nové věci, aniž byste se cítili trapně.

Pokračování 4 / 5

Nikdo vás do ničeho netlačí

Scházíte se jen tehdy, když oba chcete, máte chuť a čas. Nikdo vás netlačí do pravidelného randění, nemusíte několikrát za den odpovídat na SMS zprávu, nemusíte chodit navštěvovat jeho rodiče a celý vztah vypadá zkrátka podle vašich představ. Paráda, no ne?

Pokračování 5 / 5

Může z toho nakonec být láska

Možná si říkáte, že je tento bod tak trochu v rozporu s těmi ostatními. Nikdy ale není vyloučeno, že z přátelství s výhodami může nakonec vzniknout velká láska. Přece jenom začít vztah s někým, koho dokonale znáte, komu důvěřujete a kdo je pro vás oporou, je v dnešním světě velká výhra! Pokud to tedy cítíte oba, tak proč to vlastně nezkusit?

Doporučujeme

Články odjinud