Pravá, falešná i z kuřete: Recepty na báječnou svíčkovou

10. 10. 2018
Svíčková je klasika, kterou milujeme, a málokdo ví, že její příprava je velmi jednoduchá. Blýskněte se před rodinou a přáteli a vyzkoušejte jeden ze 4 osvědčených receptů.

Svíčková na smetaně

Tradiční svíčková omáčka s houskovým knedlíkem, brusinkami, citronem a šlehačkou. Zkrátka tak, jak ji máme rádi. Pokud chcete jít na jistotu, vyzkoušejte tento recept. Recept na svíčkovou na smetaně najdete zde.

Falešná svíčková omáčka k sekané

Postup na svíčkovou omáčku, kterou můžete servírovat i k sekané. Základem je, ostatně jako u klasické svíčkové, hodně kořenové zeleniny. Budete-li se držet receptu, máte svíčkovou do hodiny na stole! Recept na falešnou svíčkovou omáčku najdete zde.

Svíčková z kuřete

Protože víme, že ne každý miluje hovězí maso, zařadili jsme mezi 4 vybrané recepty i svíčkovou z kuřete. Drůbeží maso je lehce stravitelné a v kombinaci s jemnou svíčkovou omáčkou si ho zamilujete ještě víc. Recept na svíčkou z kuřete najdete zde.

Svíčková na smetaně podle Richarda Nováka

Svíčková krok za krokem s detailním postupem, podle kterého zvládnou omáčku i začátečníci. Místo slaniny použijte špek a pro zvýraznění chuti použijte domácí vývar. Recept na svíčkovou od šéfkuchaře najdete zde.

Mrkněte na video, jak udělat poctivý domácí houskový knedlík: 

 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Svou kariéru jste nastartovali velice slibně, ale mohou vás také některé věci rozladit. Nicméně si nekažte nekonfliktní týden a přejděte to. Stejně by to k ničemu nebylo. Chuť si zlepšíte…

Nejčtenější články

Doporučujeme