Pravda, nebo lež: V jaké situaci je lepší ve vztahu lhát?

Pravda, nebo lež: V jaké situaci je lepší ve vztahu lhát?

Od malička nás všichni učili, že lhát se nemá a s pravdou nejdál dojdeš. Jak ale člověk dospívá, zjišťuje, že nevinná lež je někdy na místě víc než pravda. Kdy je lepší zalhat svému partnerovi než mu říct pravdu?

Když řešíte bývalé partnery

V každém vztahu dřív nebo později dojde na přetřásání minulosti i bývalých partnerů. Bohužel občas stále ještě platí nepsané pravidlo, že čím víc měl muž milenek, tím větší je borec, a čím víc měla žena milenců, tím víc její pověst klesá. Ohledně počtu bývalých i sexuálních zkušeností proto raději mlžte. I když se váš současný partner může jevit jako myšlenkově otevřený člověk, jak dojde na mužské ego, ješitnost a žárlivost, jde všechno stranou.

Pokračování 2 / 5

Když se zakoukáte

I když svého partnera milujete a neopustila byste ho, stane se, že vám někdy padne do oka někdo jiný. Může to být kolega v práci, lektor španělštiny nebo pohledný sympaťák, se kterým jste se seznámila na večírku. Možná se také stane, že si s ním občas zaflirtujete a sem tam se objeví ve vašich snech. Není na tom nic divného, ale svému partnerovi o tom raději neříkejte. Mohl by zbytečně žárlit a vyvozovat nesmyslné důsledky a o to přece nestojíte.

Pokračování 3 / 5

Když nemáte ráda jeho blízké

Možná má nesnesitelnou matku, nerudného otce, neschopného bráchu a hysterickou sestru, ale je to jeho rodina, jinou nemá a mít nebude. Nejspíš mu lezou na nervy též, ale váže ho k nim silné pouto a vy mu rozhodně nepomůžete, když na ně budete nasazovat. Zachovejte si odstup a nadhled, a když přijde na jeho rodinu, snažte se působit tak, že je máte vlastně ráda.

Pokračování 4 / 5

Když byste mu kazila radost

Stane se občas, že se vám partner snaží udělat radost a například uvaří večeři, která dopadne tak, že brambory jsou rozvařené, maso nedovařené a salát postrádá chuť? Přemozte se a jídlo mu pochvalte, případně jen nenápadně podstrčte nějaké tipy na vaření. Uvědomte si, že mužů, kteří by se takto snažili, příliš není, a že to dělal, aby vás potěšil. Důležité je přece to gesto!

Pokračování 5 / 5

Když v něj nemáte důvěru

Pustil se váš partner do nového podniku, pro který je zapálený, ale vy v něj nemáte příliš velkou důvěru? Neříkejte mu to. Akorát mu zkazíte radost a podlomíte jeho sebevědomí, což k ničemu dobrému nepovede. A vy přece nejste vědma a nemůžete vědět, jak to nakonec dopadne. A ještě malá rada – pokud to přece jen dopadne špatně, odpusťte si typickou ženskou větu: „Já ti to říkala!“

Doporučujeme

Články odjinud