Pravda o sacharidech: Potřebujeme je při hubnutí, nebo je můžeme vynechat?

15. 12. 2018
Sacharidy jsou asi nejdiskutovanější téma, pokud jde o hubnutí. Jsou špatné, nejsou špatné, máme je zatracovat, nebo je máme jíst? Co je vlastně pravda a jak to s nimi opravdu je?

Proč sacharidy potřebujeme?

Zjednodušeně lze říct, že ne každé sacharidy jsou špatné a že je naše tělo opravdu potřebuje. Sacharidy jsou spolu s bílkovinami a tuky jedním ze tří základních zdrojů energie v naší potravě. Jen minimum potravin obsahuje pouze jednu z těchto složek a většina je kombinací všech tří, najdeme je proto skoro ve všech potravinách. Kdo chce držet například keto dietu, která sacharidy  v počáteční fázi naprosto nekompromisně vylučuje, má na výběr z opravdu úzkého okruhu potravin a v podstatě se musí cpát masem a vejci. Kvůli nedostatku sacharidů může být člověk velmi unavený a podrážděný a tato dieta, respektive její první fáze, se nesmí držet dlouhodobě.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na sobotu připadá vzpomínkový den na ty, co ztratili svůj život v druhé světové válce. Toto období těžko snášíte, pokud jste starší generace, platí to pro vás dvakrát. Nepříjemné okamžiky…