Právě otevřen nový kosmetický e-shop Krasa.cz

22. 11. 2004
Dnes 22.11.2004 byl otevřen první český internetový obchod s kosmetikou Krasa.cz. Ačkoli internetových obchodů jsou na českém webu stovky, kvalitní e-shop s kosmetickými produkty zde dosud zcela chyběl. „Neměli bychom to prozrazovat, ale byla to vyloženě díra na trhu,“ říká Martin Rozhoň, ředitel společnosti Natural Medicaments s.r.o., která obchod Krasa.cz provozuje.

Protože Rozhoň již několik velkých internetových obchodů provozuje, věděl, že musí nabídnout „něco navíc“. Proto Krasa.cz nabízí kosmetickou poradnu. Je zcela zdarma a mohou ji využít všechny návštěvnice (ale i návštěvníci) stránek www.krasa.cz. Není potřeba před tím ani po tom uskutečnit nákup. Takovýto model už Natural Medicaments úspěšně aplikují v internetové lékárně ProZdravi.cz, kde nabízí zdarma lékařskou poradnu.

V kosmetické poradně budou pracovat dva lékaři a tři kosmetičky. V případě potřeby se řady kosmetiček a lékařů rozšíří. Na odborné lékařské a kosmetické zázemí klade Rozhoň velký důraz: „V mnoha kosmetických salónech vám sice poradí, jak být krásná. Ale přitom doporučí i věci, které mohou poškodit vaše zdraví. My se snažíme poradit, jak být krásná a přitom dlouhodobě zdravá.“ Proto také obchod nabízí i tolik přírodní a léčivé kosmetiky.

Každý zájemce o poradenství si vybere konkrétního specialistu kosmetické poradny, do formuláře vepíše svůj dotaz a do 24 hodin dostane odpověď do své e-mailové schránky.

Širší sortiment než jakákoli drogérie Krasa.cz nabízí několik set kosmetických produktů (více než běžná drogerie), zároveň ale ve velmi přehledném členění. Právě na šíři sortimentu a přehlednost byl při přípravách kladen velký důraz. „Zákaznice nebo zákazník si snadno v širokém sortimentu najdou, co potřebují, v klidu si vše prohlédnou, porovnají s jinými nabídkami a nechají doručit až do domu,“ představuje Rozhoň svůj nový internetový obchod.

Kromě běžných značek (Garnier, L’Oreal, Wella atd.) se Krasa.cz zaměří i na luxusní značky (Lancome, Estée Lauder, Juvena, Artistry, Matis atd.) a značky přírodní kosmetiky (Herbline, Ahava, Welleda, Energy, Phytoderma atd.).

K dispozici bude i sortiment dostupný běžně jen skrze přímý prodej (Avon, Oriflame, Amway, Zepter Cosmetics) nebo pouze v lékárnách (Vichy).

Krasa.cz se chce zaměřit hlavně na exkluzivní sortiment, který není v běžném prodeji. Pro ucelenou nabídku zde ale naleznete i běžný, cenově dostupný, sortiment.

Především zákaznice zde kromě klasické kosmetiky najdou i kosmetické pomůcky, přístroje, ale i vnitřní kosmetiku - tablety.

Díra na trhu „Sám dost dobře nechápu, proč se na to už někdo dávno nevrhl,“ odpovídá Martin Rozhoň na otázku, jak to, že je první na zdejším internetovém trhu s kosmetikou. Podle něj je to jedna z mála velkých mezer na českém internetovém trhu.

„Začali jsme s léčivy, pokračovali s parfémy a kosmetika je přesně mezi tím,“ vysvětluje, jak přišel na nápad otevřít internetovou prodejnu kosmetiky. „Máme tisíce zákazníků a je to stejná cílová skupina. Chceme ji tedy využít i na kosmetiku,“ prozrazuje svoji marketingovou strategii tento úspěšný pětadvacetiletý internetový podnikatel.

Natural Medicaments, s. r. o. patří mezi největší internetové prodejce v České republiky. Mezi její internetové obchody patří internetová lékárna ProZdravi.cz (www.prozdravi.cz), internetový obchod s hodinkami SvetHodinek.cz (www.svethodinek.cz) a internetová parfumérie Parfemy.cz (www.parfemy.cz). Na Slovensku provozuje internetový obchod PreZdravie.sk (www.prezdravie.sk). Kromě toho vlastní i čtyři e-shopy, které operují na trhu Spojených států amerických.

Provozuje také informační web o zdraví CelostniMedicina.cz (www.celostnimedicina.cz) a několik dalších webů o zdraví.

zdroj: RobertNemec.com

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

O sněžném úplňku je skvělé začít s půstem a detoxem, kdysi se mu totiž říkalo hladový! Klidně si to vezměte k srdci, protože pomůžete svému tělu. Jaro se pomalu blíží a vy nejste tak…