Pravidelně předstírám orgasmus. Sex se mi zprotivil

29. 7. 2013
Pravidelně předstírám orgasmus. Sex se mi zprotivil
K sexu jsem po většinu života měla řekněme neutrální vztah. Možná to zní příliš chladně, ale nevím, jak to jinak nazvat. Když byl, užívala jsem si ho, když nebyl, nijak mě to netrápilo. Byla období, kdy jsem ho potřebovala víc, a chvíle, kdy mi nechyběl vůbec. Jenže teď jsem v období, kdy mi nejen nechybí, ale úplně se mi zprotivil. Naučila jsem se předstírat orgasmus, jen abych měla klid. I když vím, že to není řešení a jen celou situaci zhoršuji.

Slyšela jsem, že řada žen ztratí chuť na sex po porodu. Na tom ale není nic neobvyklého – věčná únava a nevyspaní, rozbolavělé tělo, pozornost miminka, to všechno způsobuje, že postelové hrátky jsou několik týdnů či měsíců to poslední, na co má maminka chuť. Obvykle se to pak ale dříve či později vrátí k normálu.

U mě je ovšem jinak. Chuť na sex jsem ztratila dávno předtím, než jsem měla děti – a jejich příchod to pak ještě zhoršil. Všechno to asi začalo v mém předposledním vztahu. Tehdy jsem začala chodit s klukem, který byl ještě panic. Já jsem o tom nejprve nevěděla, protože se mi styděl přiznat.

Když to z něj po třech měsících – kdy nám to v posteli pořád nějak neladilo – konečně vypadlo, nejprve jsem se s ním chtěla rozejít. Proto, že mi lhal, i proto, že jsem sama nebyla natolik zkušená, abych se cítila na roli „zaučovatelky“. Ale nakonec jsme to nějak ustáli a byli spolu další dva roky.

Sex jsme měli příliš často

Nakonec jsme se i v posteli docela sladili, problém byl jinde. Roman zcela logicky chtěl sex pořád. Nemohl se té „nové“ zábavy nabažit a vyžadoval ho denně, o víkendech i několikrát. Zpočátku jsem mu dokázala vyhovět, samotné se mi to líbilo, a i když jsem byla občas unavená, přemohla jsem se a říkala si, že ho to za pár měsíců přejde. To se ale nestalo, frekvence byla stále stejná.

Já jsem mu bohužel nedokázala nějak citlivě a srozumitelně vysvětlit, že já milování zas tak často nepotřebuji, že bych si někdy večer v posteli ráda jen četla knížku a že někdy prostě není nálada. Ale on to nedokázal pochopit a výsledkem bylo, že se urazil, protože si myslel, že mě nepřitahuje nebo mě nedokáže uspokojit.

Nevěděla jsem, jak z toho ven, jinak jsem ho měla ráda a bylo mi s ním dobře. Jednou, když se na mě zase vrhl a já neměla vůbec chuť, jsem se přistihla, jak při aktu myslím na jediné: Aby už byl a já měla pokoj. V téměř stejný okamžik jsem si uvědomila, že čím jsem pasivnější, tím déle to Romanovi trvá. Nejvíc ho vzrušovalo, když viděl, že si to užívám. Jenže co s tím, když to se nedělo?

Předstírání bylo tak jednoduché

Poprvé v životě mě napadlo stát se herečkou a předstírat. Začala jsem vzdychat, i když nebyl důvod, vrtět se a všelijak ho povzbuzovat. Jeho reakce byla okamžitá, až mě to šokovalo. I když jsem měla obavy, že to na mně musí poznat, nakonec nebylo vůbec těžké zahrát i samotné vyvrcholení. Až bych sama sobě uvěřila.

Roman se pak na mě rozzářeně usmíval – a od té doby už to tak šlo pořád. Náš akt se tím zkrátil na minimum a já od něj přestala cokoli očekávat. Roman žil v blahém přesvědčení, že konečně zjistil, „jak na to“, a já už s ním orgasmus nikdy nezažila.

Když jsme se po dvou letech rozešli, myslela jsem si, že s jiným mužem se zas všechno vrátí do starých kolejí. Jenže ono to najednou nešlo! Dalším partnerem už byl můj současný manžel a já do předstírání spadla od začátku, aniž bych věděla jak. Líbilo se mi se s mým partnerem mazlit, líbat, ale samotné milování mě nijak nevzrušovalo. Jenže jsem mu chtěla udělat radost, dát najevo, že se mi to líbí, a předstírání se tam vloudilo, aniž bych to snad sama chtěla.

Jak se přiznat po takové době?

A najednou z toho nebylo cesty ven, když jsem si uvědomila, co dělám, bylo už pozdě. Jak někomu po roce vztahu říct, že jste s ním nikdy orgasmus neměli? Že mu celou dobu vlastně lžete? Navíc když vás ten člověk požádal o ruku a vy s ním chcete žít?

A tak jsem mlčela a mlčím. Dnes máme dvouletého syna a roční dceru a celá situace je ještě horší. K dosavadním potížím se skutečně přidala i nechuť k sexu vlivem dvou těžkých porodů. Nelíbí se mi moje tělo, necítím se dobře. Můj muž je úžasný, dává mi najevo, že se mu pořád líbím – a asi mám pocit, že čím častěji se milujeme, tím víc mi to dokazuje. Jenže pro mě i frekvence třikrát týdně je strašně moc!

Skoro každý večer chodím spát ve stresu, protože se to po mně bude chtít. Bojím se, že se jednoho dne neudržím a uprostřed milování zaječím „dost!“ a dostanu hysterický záchvat. Pokaždé k tomu mám blíž a blíž. Nevím, co dělat. Na jednu stranu bych chtěla mít z milování stejnou radost jako můj muž, jenže teď už není šance, jak se k tomu dostat. Musela bych se přiznat a začít s ním hledat, jak na to. Jenže po šesti letech manželství tohle říct? Nevěřím, že by se přes to přenesl a odpustil mi… A můžu si za to jen já sama.

Sylva, 33 let

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Najeli jste na vlnu dobré nálady. Jste chápaví a už se nerozčilujte kvůli každé maličkosti. Jakmile o sebe budete mentálně pečovat, dočkáte se komplexního zlepšení. Kolegové se na vás…