Právní poradna - nové odpovědi

9. 2. 2000
Žiji v USA a zdravotní pojišťovna chce zaplatit pojistné a penále, Manžel je blázen, Mateřská v cizině, Zmeškal jsem daňové přiznání, Jak se rozvést?, Byťák chce peníze navíc, Přítelkyně dluží peníze, Spolumajitel chce prodat dům, Mateřská - 2 měsíce práce - mateřská, Chci jít na mateřskou místo manželky, Prodat ideální polovinu, Mzda za nevyčerpanou dovolenou, Kdo bude otec?, Jak odkoupit státní byt?,Zaměstnavatel chce abych dala výpověď, Manžel je gambler a ohrožuje celou rodinu,Ředitel mne nutí k uzavření účtu, Vyřítil se proti mně neuvázaný vlčák bez náhubku, Majetkoprávní vyrovnání tak, abych si polepšila a ne pohoršila?, Vyživné, Daň za převod nemovitosti.

Proč?

Není to povídka,je to spíše pohled na život a na smrt z hlediska člověka, který do dnes nepochopil proč se dějí takové nespravedlivé rány osudu lidem, kteří v životě nikomu neublížily.

Příběh pojednává o mladém chlapci, který trpěl necelých osmnáct let jednou nevyléčitelnou nemocí. Jmenoval se Radek, byl inteligentní, měl neuvěřitelně vyvinutou slovní zásobu a všeobecné znalosti. Přes veškeré bolesti a utrpení, které mu přinesla nemoc, uměl kolem sebe rozdávat radost a dávat druhým chuň do života.
Půl roku před svou smrtí už byl psychicky i fyzicky unaven, neměl chuň ani náladu věnovat se novým zajímavostem, které měl nejraději. Nejvíce se zajímal o výpočetní techniku a hokej. Radka maminka, kterou měl nejraději, byla zoufalá stejně jako jeho otec. Velmi bolestivé musí být pro rodiče, když přežijí své dítě. Radek měl také starší sestru, která o něj pečovala, když rodiče chodili do práce. Radka sestra se jmenovala Iva a moc jí trápilo, že nemůže svému bratru pomoci a přitom se dívat jak pomalu umírá. Pomoci mu mohla jen po psychické stránce, ale spíše to bylo naopak. Dával jí sílu, která mu ještě zbyla. Určitě věděl, že jeho život nemá dlouhé trvání, ale nedal to ve svém okolí znát. Jediná útěcha, která zbyla po jeho smrti byla taková, že rodiče se sestrou zaňali zuby a se slzami v očích řekli "Teď už ho nic nebolí a možná tam nahoře v nebi, jako anděl se má líp."
Proč Vám tento příběh vyprávím?
Protože si myslím, že by jsme se všichni měli zamyslet nad tímto smutným, krátkým pohledem a vědět, že na světě není nejdůležitější bohatství, ale zdraví a láska.

Radek byl hrdinou s Velkým srdcem a trpělivostí na kterého se nikdy nezapomene.
Ale jednu otázku si stále kladu. Proč osud je tak krutý a láme mladé pruty?

Autor:J.Z

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Jako blesk z čistého nebe se dostanete k super pracovní nabídce, která se fakt neodmítá. Díky svým schopnostem uděláte firmě dokonalý obrázek a projevíte se jako praví profesionálové.…

Nejčtenější články

Doporučujeme