Biotop v Brně Archiv firem

Biotop v Brně Archiv firem

Biotop v Brně Archiv firem
Biotop v Brně Archiv firem
Biotop v Praze Archiv firem
Biotop v Praze Archiv firem
12
Fotogalerie

Prázdniny v ČR: Kam na jednodenní výlet za krásným koupáním?

Do konce prázdnin zbývá něco málo přes týden, a protože počasí nám přeje, byla by škoda toho nevyužít. Pokud už se nechystáte nikam na dovolenou, neznamená to, že musíte sedět doma. Vyrazte za tím nejhezčím koupáním napříč republikou!

Biotop v Brně

Areál přírodního koupacího biotopu najdete v městské části Brno-jih. Je zde bazén o celkové ploše 2750 m2. S bazénem je propojeno i brouzdaliště pro nejmenší s hloubkou do 0,4 m, které je vybaveno nerezovými hracími prvky – klouzačka, houpačka a hříbek. K odpočinku, relaxaci nebo opalování slouží dostatečný prostor travnatých ploch. Pro sportovní vyžití můžete využít beachvolejbalové hřiště, zázemí areálu zahrnuje i provozní budovu, WC a stánek s občerstvením. Samozřejmostí jsou čtyři venkovní dvojsprchy a převlékací kabiny.

Vstupné: 120 Kč celodenní vstupenka pro dospělého, 60 Kč děti do 15 let, 250 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + max. 3 děti)

Pokračování 2 / 6

Biotop v Praze

Další oblíbený biotop je v pražském Radotíně. V areálu se nachází koupací jezero, biologické (čistící) jezero, letní převlékárny, venkovní sprchy, dětské hřiště a letní toalety. Celý areál je zatravněn s umělou závlahou. Biotop je situován jen pár metrů od Berounky, kolem které vede také cyklostezka, po které můžete vyrazit buď pěšky, nebo na kole až do centra Prahy.

Vstupné: 120 Kč celodenní vstupenka pro dospělého, 70 Kč děti do 12 let, 320 Kč rodinné vstupné (2+2)

Pokračování 3 / 6

Lesní koupaliště v Liberci

Areál lesního koupaliště v Liberci se nachází uprostřed lesa v Lidových sadech. Jedná se o oblíbený výletní cíl vystavěný už za první republiky v roce 1935. Hlavním zdrojem vody pro koupaliště je Jizerský potok, který zaručuje i v těch největších vedrech příjemné osvěžení. Nicméně koupání je zde povoleno jen na vlastní nebezpečí, jde tedy o neoficiální rekreační vodní plochu. Díky tomu je zde bezplatný přístup. 

Pokračování 4 / 6

Přehrada Bedřichov

Další možností ke koupání je přehrada Bedřichov, která se nachází 3 km severně od Bedřichova a 13 km od Liberce. Jedná se dokonce o nejvýše položenou přehradu v Čechách, leží v nadmořské výšce 775 m. V letním období poskytuje možnost klidného koupání. Na přehradě se vstupné neplatí.

Pokračování 5 / 6

Jezero Matylda na severu Čech

Zejména v letních měsících je oblíbeným odpočinkovým a rekreačním místem vodní nádrž Matylda, nalézající se na severním okraji města Most. Jezero leží pod dvěma mosteckými vrchy, Hněvínem a Širákem, poblíž městské části Souš. Příznivci slunění a koupání naleznou na východních březích nádrže písčitou pláž i travnaté plochy. V rybářské sezoně jsou zalesněné západní břehy Matyldy cílem rybářů z širokého okolí. Jezero slouží především k rekreaci, provozování vodních sportů, jako jsou windsurfing nebo vodní lyžování. Nachází se zde také půjčovna vodních skútrů.  

Vstupné: Zdarma, za 90 Kč si můžete půjčit paddleboard nebo šlapadlo    

Pokračování 6 / 6

Kamencové jezero v Chomutově

Kamencové jezero se nachází v Chomutově. Každé léto láká návštěvníky nejen z blízkého okolí, ale také z celé České republiky. Kromě přírodního koupaliště s upravenými plážemi nabízí svým návštěvníkům řadu možností, jak trávit volný čas. Naleznete zde stolní tenis, volejbalové a nohejbalové hřiště, plážový volejbal, půjčovnu loděk a šlapadel a paddleboardy. Je zde i oddělená nudistická pláž a v blízkosti také Zoopark Chomutov a letní kino, pěkně tak můžete spojit návštěvu zoologické s koupáním. Kamencové jezero se kromě unikátního složení vody od roku 2018 chlubí největším plovoucím molem u nás, které měří téměř 100 metrů a bočními rameny vytvoří několik bazénů. Nechybí ani rekreační část mola s dětským bazénkem.

Vstupné: 50 Kč celodenní vstupenka pro dospělého, 40 Kč děti do 15 let

Doporučujeme

Články odjinud