Děvičky na Jižní Moravě Archiv Toyota ČR

Děvičky na Jižní Moravě Archiv Toyota ČR

Děvičky na Jižní Moravě Archiv Toyota ČR
Vila Tugendgat v Brně Archiv Toyota ČR
Vila Tugendgat v Brně Archiv Toyota ČR
Bukovanský mlýn Archiv Toyota ČR
13
Fotogalerie

Prázdniny v ČR: Malebná jižní Morava vás dostane výhledy i dobrým vínem

Hranice se sice pomalu otvírají a cestování do zahraničí už není nemyslitelné, vzhledem k situaci ale není jisté, jestli neuvíznete za hranicemi bez možnosti návratu. Řada lidí proto letos volí dovolenou v České republice. Například na jižní Moravě si budete připadat jako v Toskánsku!

Po stopách historie

Svoji cestu začněte v Brně. Nejen proto, že se tohle město stává čím dál modernějším, ale protože je tu jedna ze zásadních staveb české historie a světové architektury. Vilu Tugendhat navrhl slavný architekt Mies van der Rohe. Přijeďte obdivovat dokonale světlý prostor, kde jako by nebyla hranice mezi interiérem a krásnou zahradou. Můžete také zavzpomínat, jak právě v ní ve stínu lípy Václav Klaus a Vladimír Mečiar domlouvali rozdělení Československa.

Kam na jižní Moravě? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Hradní výhledy

Kdybyste chtěla objevovat ještě starší historii, namiřte své kroky ke zřícenině hradu Děvičky. Tyčí se nad krásnou krajinou Pálavských vrchů už od 13. století. Výstup sem je sice trochu náročnější, ale o to víc vás nadchne ten výhled na Pavlov a Novomlýnskou nádrž. Ze samotného hradu se dochovaly povětšinou jen silné obvodové zdi a část polozasypaných sklepení.

Pokračování 3 / 5

Na výlety z Pálavy

Právě na Pálavě je nejlepší udělat si základnu. Už proto, že právě z této oblasti pocházejí ta nejlepší česká vína a bez ochutnávky byste neměla odjíždět. Zajděte třeba do Rodinného vinařství Kateřiny Šílové. Ubytujte se buď přímo v jednom z vinařství, která kromě sklípků dnes už nabízejí velmi moderní prostory, anebo v Mikulově, který vám připomene kouzlo italských městeček a je tu krásně ve všech ročních obdobích. Ne nadarmo se místnímu okolí přezdívá Moravské Toskánsko.

Pokračování 4 / 5

Rustikální mlýn

Na výlet pak určitě vyrazte do areálu Bukovanský mlýn, který je celý vystavěný v tradičním stylu moravského Slovácka se stylovými rustikálními interiéry navozujícími neopakovatelnou atmosféru. Zamilují si to tu určitě i děti − mají tu totiž spoustu zvířat a kromě prohlídky si tu lze zahrát třeba minigolf.

Pokračování 5 / 5

Romantika při západu slunce

Nejen kvůli pověstnému vínu se vydejte do Velkých Bílovic. Jen kousíček za nimi je vrch Hradištěk, na němž stojí romantická kaplička. Zvlášť při západu slunce je to tu velká romantika. Neměla byste si nechat ujít ani Valtice. Rovněž nejen kvůli vínu, ale rozhodně vás nadchne i kolonáda Reistna, která funguje i jako vyhlídka. Tady můžete navštívit také rodinné vinařství Annovino, které letos otevřelo netradičně řešenou botanickou Zahradu Evoluce. Návštěvníci tu najdou kromě rostlin a stromů také vápencové kameny s fosiliemi dávno vyhynulých živočichů. Ideální místo pro piknik. 

Doporučujeme

Články odjinud