Prázdniny v ČR: Nejkrásnější tipy na výlety, když trávíte dovolenou v jižních Čechách

27. 6. 2020
Jižní Čechy patří k těm nejkrásnějším koutům České republiky. Jak si ale ze všech místních cílů vybrat ty nejlepší? Ať už vyrazíte sama, s partnerem nebo s malými dětmi, máme pro vás tipy, kde se určitě nebudete nudit.

Za historií i přírodou

Zámek Hluboká nad Vltavou sice patří k nejkrásnějším na světě, ale také k nejnavštěvovanějším. Pokud jste tu už byli nebo hledáte něco trochu klidnějšího, v okolí Českých Budějovic, u řeky Lužnice, najdete například romantický zámek Mitrowicz z 16. století s krásnou zahradou. Dá se tu dokonce i ubytovat a pokoje jsou velmi vkusné a stylové.

Zámek se tedy nemusí stát jen cílem vašeho výletu, ale rovnou základnou, odkud budete vyrážet na další výlety po okolí. Jestli milujete krásy přírody, udělejte si procházku Židovou strouhou, která nabízí výhledy do kaňonovitého údolí. Místní divoká příroda chvílemi budí zdání, jako byste už ani nebyli v Česku.

Co vidět v jižních Čechách? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnešek patří nejen relaxaci s rodinou, ale také práci na zahrádce. Pokud nemáte zryté záhony a schází vám i další zahradnické práce, tak se do toho pusťte. Večer si udělejte opékání, dejte…