Předávání oskarů: Vítězný pár - Meryl zářila po boku Jeana Dujardina

27. 2. 2012
Předávání oskarů: Vítězný pár - Meryl zářila po boku Jeana Dujardina
Dnes v noci proběhlo v Los Angeles již 84. udílení cen Americké filmové akademie - rozdávaly se prestižní filmové ceny Oscar.

Mezi herečkami v hlavní roli se dostalo uznání Meryl Streepové, která si zahrála hlavní roli ve filmu The Iron Lady (Železná lady), v dramatu ztvárnila bývalou britskou premiérku Margaret Thatcherovou, konzervativní ženu, která si svým nekompromisním chováním získala obdiv i mnoho nepřátel.

Pro herečku je to již třetí zlatá soška. Při jejím převzetí přidala ironickou poznámku: "Když řekli mé jméno, měla jsem pocit, jako bych slyšela, jak půlka Ameriky odpovídá: Ale ne, zase ona!"

Sošku a ocenění nejlepšího herce získal Jean Dujardin za ztvárnění George Valentina v černobílém filmu Umělec (The Artist). Ten vypráví s jemným humorem o muži, který patřil k největším hvězdám němého filmu.

Foto: Profimedia.cz

Celkové výsledky v ostatních kategoriích 84. udílení cen Americké filmové akademie.

ČTĚTE TAKÉ:
Soutěž s filmem Železná lady


POJĎTE NAKUPOVAT DO BUTIKU NA DÁMA.CZ!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Můžete se těšit ze všemožných materiálních výhod. Aniž se příliš snažíte, budete se moci radovat ze všeho, po čem touží vaše srdce. Ocitnete se v dobré konstelaci zejména díky autoritám,…

Nejčtenější články