Paul Walker

Paul Walker

Paul Walker
Bruce Lee
Bruce Lee
Brandon Lee
12
Fotogalerie

Předčasná úmrtí v Hollywoodu: Kdo zemřel příliš mladý?

Byli mladí, krásní, úspěšní, talentovaní a měli před sebou ještě zářnou budoucnost. Jejich životy ale předčasně ukončily buď drogy, nehody, nebo zdravotní potíže. Které hvězdy dodnes na stříbrném plátně postrádáme?

Paul Walker

I když spousta žen nemá příliš ráda akční filmy o autech, fešák Paul Walker tento přístup změnil. Herec, který se hraní, reklamě a modelingu věnoval už od svých dvou let, prostě okouzloval ženy po celém světě. Nebyl to ale jen bezduchý hezounek, vystudoval mořskou biologii na univerzitě a také založil humanitární organizaci Reach Out Worldwide, která pomáhala například na Haiti obětem zemětřesení.

Nejznámější byl ale právě díky roli v sérii filmů Rychle a zběsile, kde hrál nadšeného závodníka na ilegálních automobilových závodech. Bohužel tato filmová vášeň se mu při natáčení sedmého dílu stala osudnou. Vůz, který řídil, vylétl 30. listopadu 2013 ze silnice, narazil do sloupu veřejného osvětlení, vzňal se a shořel. Pohlednému herci s obrovským sexappealem nebylo pomoci. Bylo mu pouhých čtyřicet let, když zemřel.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokračování 2 / 7

Bruce Lee

I tento herec původem z Číny je známý především z akčních filmů. Právě on zpopularizoval tradiční bojové umění. Svou hereckou prací ovlivnil natáčení a popularitu soudobých akčních filmů. Krátce po své smrti se stal legendou a dodnes je znám jako nejvlivnější osobnost bojových umění 20. století.

Stejně jako Paul Walker zemřel během natáčení filmu. Osudným se mu stal snímek Hra se smrtí. Zemřel za poněkud záhadných okolností, na place se mu údajně udělalo špatně a šel si domů lehnout. Příčina smrti není dodnes jasná, ale hovoří se o krvácení do mozku jako následku častých zranění hlavy. Zemřel 3 týdny před premiérou filmu Návrat draka.

Pokračování 3 / 7

Brandon Lee

Jablko nepadá daleko od stromu, v tomto případě ale jde o skutečnou tragédii. Brandon Lee byl synem dříve zmíněného Bruce Leeho a stejně jako jeho otec našel smrt na pracovišti. Brandonovi bylo pouhých sedm let, když otec zemřel, a v životě ho to poznamenalo. Měl bouřlivé dětství a mládí a často měnil školy kvůli nevhodnému chování. Nakonec se rozhodl jít ve šlépějích svého otce a vydal se na hereckou dráhu.

Začínal ve filmech plných bojového umění, kterému se stejně jako jeho otec věnoval, a hrál především záporné role. Po nějaké době se chtěl z tohoto stigmatu vymanit, a tak přijal roli v temném gotickém snímku Vrána, při jehož natáčení našel smrt. Říkalo se, že tento film byl zakletý snad od začátku, protože natáčení celou dobu provázela smůla. Nejdříve se zranilo několik kulisáků, poté místo natáčení zachvátil požár a několik členů štábu bylo také vážně zraněno.

Šest dní před koncem natáčení pak byl přímo na place zraněn sám Brandon. Dodnes se neví, zda šlo o selhání lidského faktoru, nebo za celou situací byl pokus o vraždu. Brandon totiž byl při natáčení postřelen ze zbraně, která místo falešných nábojů byla nabitá ostrými. Několik hodin lékaři bojovali o jeho život, operace se ale nezdařila a Brandon nakonec svým zraněním podlehl. Bylo mu pouhých osmadvacet let.

Pokračování 4 / 7

River Phoenix

Pohledný herec River Phoenix patřil mezi ty, kterým se říkalo Zlatá mládež Hollywoodu. Ačkoliv vždycky toužil být muzikantem, díky matčině profesi v televizi se nakonec vydal na hereckou dráhu. Měl role v řadě seriálů a už v osmnácti letech se mohl pyšnit nominací na Oscara za snímek Running On Empty. Jeho talentu si všiml i Steven Spielberg a obsadil ho do role mladého Indiana Jonese. Velký úspěch s sebou také přinášel neomezené možnosti, známosti a večírky.

Ačkoliv River Phoenix na veřejnosti působil jako spořádaný mladík propagující veganství a zdravý životní styl a o drogách tvrdil, že jsou globální chorobou, přesto jim podlehl. Se svými kamarády z kapel Red Hot Chili Peppers nebo R.E.M. vymetal divoké mejdany, na kterých drog bylo vždycky dost.

Osudný večer na Halloweena v roce 1993 zapíjel spolu s Flea z Red Hot Chili Peppers získanou roli ve filmu Interview s upírem. Veselili se v klubu Viper Room herce Johnnyho Deppa a energii si dodávali takzvaným speedballem, což je kombinace kokainu a heroinu. River šel vyhlížet ven své sourozence, už se jich ale nedočkal. Bratr Joaquin ho našel mrtvého na chodníku…

Pokračování 5 / 7

Heath Ledger

Herec s věčně chlapeckým úsměvem byl idolem tisíců žen po celém světě. Začínal v romantických komediích jako Deset důvodů, proč tě nenávidím nebo Příběh rytíře, od kterých se propracoval k důstojnějším snímkům tipu Patriot či Kletba bratří Grimmů. Zlomový úspěch však zaznamenal v roce 2003, kdy byl za roli homosexuálního kovboje ve snímku Zkrocená hora nominován na Oscara i Zlatý globus.

Poslední a zároveň nejúspěšnější film, který Heath Ledger stihl natočit, byl Temný rytíř. Do kin ale vstoupil až půl roku po hercově smrti a Ledger za svou jedinečnou roli Jokera získal in memoriam Oscara i Zlatý globus. Dne 22. ledna 2008 byl nalezen ve svém pokoji v New Yorku mrtvý.

Jeho smrt nebyla sebevražda, ale jen nešťastná náhoda. Podle prohlášení soudních lékařů se otrávil předepsanými léky na spaní. Smrt nezavinilo přehnané množství, ale kombinace více léků, jako jsou antidepresiva, prášky na spaní a podobně. Zřejmě zemřel na srdeční kolaps v důsledku dlouhodobého fyzického vypětí.

Pokračování 6 / 7

Cory Monteith

V pouhých jednatřiceti letech zemřel herec Cory Monteith známý především z oblíbeného muzikálového seriálu Glee. Představitel Finna Hudsona měl po celý dospělý život problémy s drogovou závislostí a období abstinence se u něj střídala se závislostí až do předčasné smrti.

13. července 2013 byl nalezen mrtvý ve vancouverském hotelu The Fairmont Pacific Rim. Podle pitevní zprávy měl Monteith v krvi 1,5 promile alkoholu, střední dávku heroinu a také zbytky kodeinu a morfinu. V hotelu se rovněž nalezla stříkačka a další věci potřebné k nitrožilní aplikaci. Krátce předtím přitom ukončil léčení ze závislosti na lécích.

Pokračování 7 / 7

Brittany Murphy

Krásnou herečku s výraznýma očima si můžete pamatovat například z romantických komedií jako Malá černá skříňka nebo Láska a jiné pohromy. Objevila se i ve filmech 8. míle či Sin City: Město hříchu. Randila také s Ashtonem Kutcherem, nakonec se ale v roce 2007 provdala za britského scenáristu Simona Monjacka.

Manželství bohužel nemělo dlouhého trvání. Brittany Murphy 20. prosince 2009 zkolabovala v koupelně a po převozu do nemocnice byla ve věku dvaatřiceti let prohlášena za mrtvou. Patolog okresu Los Angeles prohlásil za primární příčinu smrti pneumonii v kombinaci se sekundárními faktory, které představovaly sideropenická anémie a užívání většího množství předepsaných léků. O půl roku později byl navíc ve stejném domě nalezen mrtvý pozůstalý manžel Simon Monjack, který zemřel ze stejné příčiny jako Brittany Murphy.

Doporučujeme

Články odjinud