Předpověděl Nostradamus teroristický útok v New Yorku?

17. 9. 2001
Předpověděl Nostradamus teroristický útok v New Yorku?
Nostradamovy předpovědi se citují téměř při každé katastrofické události. Ani v současné době tomu není jinak. Francouzský lékař a především astrolog možná předpověděl i hrůzné události minulého týdne.

Předpověděl Nostradamus teroristický útok v New Yorku?

Klepněte pro větší obrázek Nostradamovy předpovědi se citují téměř při každé katastrofické události. Ani v současné době tomu není jinak. Francouzský lékař a především astrolog možná předpověděl i hrůzné události minulého týdne.

 V tom roce nového století v devátém měsíci
Přijde z nebes velký Král hrůzy
Nebe se rozhoří na čtyřiceti pěti stupních
Oheň se přiblíží novému městu.

Časově se Nostradamus opravdu trefil, devátý měsíc nového století je opravdu září 2001. Čtyřicátý pátý stupeň by měla být zeměpisná šířka New Yorku, ale ta je 41° severní šířky.

Po internetu v současnosti koluje i další verš:

Ve městě Yorku dojde k velkému pádu
Dvojčata bratři rozvrácení v chaosu
Když pevnost padne, velký vůdce podlehne
Třetí velká válka začne, dokud město hoří.

Nic takového ale astrolog nepředpověděl, je to jen ukázka funkce e-mailové pošty, která občas funguje jako pošta tichá. Každý si přidá jeden verš a nakonec je z toho úplně jiný text.

Mnohem jasněji a spíše nevědomky předpověděl zkázu v New Yorku Jiří Koštýř. Po shlédnutí jeho vtipu, který vyšel v srpnovém čísle  časopisu Sorry, běhá mráz po zádech. Sám autor Jiří Koštýř však tvrdí, že žádná předpověď nebyla. Prostě se náhodou trefil. Podobných vtipů o letadlech totiž nakreslí mnoho.

autor: Karel

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

S velkou nechutí se vrháte do pátečních povinností, ale nedáváte to najevo. Věříte, že příští týden bude všechno lepší. Přestaňte přemýšlet nad hloupostmi a věnujte se naplno své práci.…

Nejčtenější články

Doporučujeme