Předsevzetí pro rok 2019: Jak se přestat vymlouvat a konečně začít cvičit!

31. 12. 2018
Předsevzetí pro rok 2019: Jak se přestat vymlouvat a konečně začít cvičit!
Vánoce se na vaší postavě přece jen trochu podepsaly, toužíte zhubnout, ale pořád ne a ne se dokopat ke cvičení? Bez něho to ale nepůjde! Můžete to pojmout jako novoroční předsevzetí a naučit se, jak se dokopat do posilovny či na jógu.

„Na cvičení nemám čas!“

Nejčastější výmluva, kvůli které cvičení skutečně vzdá více než polovina rekreačních sportovců, je právě nedostatek času. Proto se tímto fenoménem začali zabývat i někteří odborníci. „Kolik času strávíte koukáním se na televizi?“ ptá se profesor kineziologie ze Státní univerzity v Georgii Walter Thompson, Ph.D. Naráží tím na to, že spoustu času trávíme činnostmi, které našemu zdraví nijak neprospívají. A má pravdu!

Jak se výmluvy zbavit?

„Vždycky si najdeme čas na to, co je nám dražší,“ říká James Hill, Ph.D., spoluzakladatel registru národní hmotnosti. A co by nám mělo být dražší než naše vlastní zdraví? Cvičit můžete prakticky při čemkoli, i dvě minuty pohybu jsou lepší než nic! Cvičte v kanceláři, při práci, při sledování televize, při uklízení nebo i při jízdě v dopravním prostředku. Možnosti jsou omezené jenom vaší fantazií!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pluto je negativní konstelaci s Merkurem, tudíž vládnou v rodině neklidné chvilky. I tak jste ve stresu kvůli pracovním povinnostem a neumíte se s aktuální situací poprat. Jeden člen…