Předsudky na tanečním parketě? Nebuďte v jejich zajetí!

23. 9. 2019 Reklama
Předsudky na tanečním parketě? Nebuďte v jejich zajetí!
Tanec je skvělá forma pohybové aktivity, která se pozitivně podepisuje nejen na naší fyzické, ale i psychické kondici. Nabízí totiž vítané odreagování od každodenních starostí a problémů. S některými druhy tanců se však pojí řada předsudků, které jim zbytečně ubírají na kráse. O kterých je řeč?

Pole dance

Pole dance musel dlouhou dobu čelit řadě předsudků, mnozí si v souvislosti s ním vybavili striptérku u tyče, která se „kroutí“ někde v baru. Pole dance vypadá neuvěřitelně sexy, to je fakt. Pod jeho slupkou se ale skrývají elegantní kroky, otočky, prvky akrobacie a moderní gymnastiky. Vyžaduje proto nemalou fyzickou kondici. Při náročných sestavách se zapojuje celé tělo. Dnes lekce pole dance nabízí mnohá taneční studia, ne všechna ale mají ve svých řadách zkušené profesionály. Pečlivě se proto rozhodujte, do jakých rukou se svěříte. Vybírejte kurzy u instruktorů pole dance, kteří prošli certifikovaným kurzem s akreditací MŠMT. Tito proškolení instruktoři vědí, jak správně vést výuku. A právě takoví lektoři si vás vezmou do své odborné péče v Centru Tance.

Klepněte pro větší obrázek

Náš tip: Po absolvování kurzu pole dance si už nebudete muset lámat hlavu s otázkou, jak zaujmout své okolí. Rafinované pohyby ladné kočky, úžasné triky můžete zužitkovat v soutěžních kláních, vystoupeních i při romantickém večeru se svým milým.

Orientální tanec

Orientální tanec si rovněž musel vydobýt své čestné místo na slunci. Mnoho žen se mu bránilo, protože se domnívaly, že nedisponují těmi správnými mírami. Naštěstí ale pochopily, že o postavu tady vůbec nejde. Vlnit se a kroužit pánví za zvuku nádherných arabských rytmů tak bez obav a beze studu začaly nejen mladé štíhlé dívky, ale i baculatější dámy ve středním věku. Zkrátka všechny, které v sobě chtějí probudit ženskost, posílit tělo i sebedůvěru, získat elegantnější a půvabnější pohyby i ladnou chůzi. Tak oblékněte kostým a proměňte se na chvíli v arabskou princeznu i vy. Orientální tance zapůsobí nejen na vaši fyzickou stránku, ale ve velké míře i na tu psychickou. Po každé hodině budete jako vyměněná – uvolněná a vyzařující okouzlující ženskou sebedůvěru. K atraktivním lekcím orientálního tance se můžete přihlásit v Centru Tance v Praze i v Brně.

Street dance

Velké množství předsudků se pojí také se street dance. Mnozí mají za to, že se jedná o čistě teenagerovskou záležitost a tanec pro dospívající. Ano, mezi mladými lidmi se skutečně těší velké oblibě, ale to neznamená, že se mu jiné ročníky musí vyhýbat. Bují-li ve vás kreativita, nebojíte se otevřít novým věcem a je vám blízký tento hudební styl, pak se nenechte ničím svazovat.

Jste plná akce a temperamentu? Na nic nečekejte a vyrazte vstříc novým zážitkům na taneční parket.

Klepněte pro větší obrázek

A pokud si chcete podzim opravdu užít, v tanečních studiích Centra Tance se můžete pustit i do více stylů současně. V tanečních sálech v Praze i v Brně lektoři vyučují všechny zmíněné styly a ještě mnohé další!

Buďte svá a odvažte se: Bavit. Tancovat. Žít!

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Občas máte pocit, že jste udělali všechno špatně. Pokud se vám tento dojem honí hlavou, rychle ho zažeňte. Je to právě naopak. Vysoké sebevědomí je pro vás velmi důležité. Jen tak můžete…

Nejčtenější články

Doporučujeme