Předvánoční shon mě ničí

14. 12. 2001
Předvánoční shon mě ničí
Blíží se vánoční svátky a já opět nic nestíhám. Vánoční nákupy, vánoční úklid, pečení vánočního cukroví - to vše je v nedohlednu. Z práce se vracím totálně unavená, doma čeká rodina, až je nasytím. Pak přichází na řadu další domácí práce jako praní, žehlení apod. Každý den si slibuji, že večer upeču už nějaké cukroví, ale skutek utek.

Předvánoční shon mě ničí

"Blíží se vánoční svátky a já opět nic nestíhám. Vánoční nákupy, vánoční úklid, pečení vánočního cukroví - to vše je v nedohlednu. Z práce se vracím totálně unavená, doma čeká rodina, až je nasytím. Pak přichází na řadu další domácí práce jako praní, žehlení apod.Každý den si slibuji, že večer upeču už nějaké cukroví, ale skutek utek."

To jsou nářky, které až příliš často slýchám ve svém okolí. Předvánoční doba = velký stres. A tak si říkám, jestli tenhle shon má vůbec nějakou cenu. Vánoce by měly být především svátky klidu, rodinné pohody a spokojenosti. A ne závody v předhánění se, kdo zvládne vánoční úklid sám a kdo si na něj pozve úklidovou četu, kolik jsme napekly druhů vánočního cukroví a jestli jsme tak trumfly i letos sousedku. Ani přemrštěné množství drahých darů pod vánočním stromkem neznamená tu pravou pohodu vánoční. Mějme se rádi, buďme na sebe hodní, a to nejen o Vánocích, ale hlavně se zbytečně nestresujme jejich příchodem. Zkusme si užít adventní dobu, udělat si čas na procházku s rodinou, zajít na vánoční koncert, dát si na náměstí pečené kaštany a svařené víno a vychutnat si vánoční atmosféru rozsvícených vánočních stromů a betlémů v ulicích. Stojí to za to, věřte mi.

Přeji Vám všem krásné a ničím nerušené Vánoce.

Autor: čtenářka Kateřina Z.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Páteční den bude z celého týdne pracovně nejpříjemnější. Podaří se vám dokončit všechny resty, a to v klidu! Snad vám tato okolnost pomůže k dosažení lepší nálady. Také doma se dočkáte…

Nejčtenější články

Doporučujeme