Jezte do polosyta
Jakmile pocítíte, že už váš žaludek říká stop, poslechněte ho a přestaňte se nacpávat a začněte s půstem. Několik hodin byste neměli jíst vůbec nic, abyste stačili vytrávit.
Procházka pomůže stejně jako fyzická námaha
Pokud je vám těžko od žaludku, není dobré jít si lehnout a bolest zaspat. Naopak se vypravte na procházku nebo začněte s lehkou fyzickou aktivitou, jako je například domácí úklid. Díky pohybu se zrychlí metabolismus a trávení, takže vám bude lépe mnohem dříve.
Pomohou bylinky
Na plný žaludek pomohou bylinné čaje. Připravte si mátový, heřmánkový nebo meduňkový čaj. Skvěle funguje také zázvorový čaj, do kterého ale nepatří med, a také hořký černý čaj. Pokud jste přejedení, vynechejte pití kávy a energetických nápojů. Pokud máte potíže se slinivkou, udělají vám dobře čaj z borůvkového listí a produkty z aloe vera.
Po ovoci vám slehne
Jestli jste se přejedli k prasknutí, udělá vám dobře pár plátků čerstvého jablka. Pektin, který jablka obsahují, na sebe naváže „jedy“ z potravy a čistí střevní stěny.
Co s překyseleným žaludkem?
Když se zdravý člověk přejí, má pocit plného žaludku bez dalších potíží. V tomto případě stačí pár hodin lačnět, popíjet hořký čaj, snažit se trošku hýbat, a urychlit tak trávení a metabolismus. Překyselený žaludek s projevy pálení žáhy a vracení se kyselého žaludečního obsahu do úst lze vyřešit použitím antacid a zmiňovanou jedlou sodou. Na žaludek při pálení žáhy je dobré použít i mátu peprnou.
Jaké čaje seženete v Čechách? Podívejte se na video: