Přemýšlejte o sobě štíhle, pak se myšlenka stane skutečností a vy zhubnete!

7. 12. 2019
Přemýšlejte o sobě štíhle, pak se myšlenka stane skutečností a vy zhubnete!
Víte, že můžete být zdravější a hubenější jen díky tomu, jak o sobě budete přemýšlet? To, co dávno říká lidová moudrost, teď prokázala studie z Harvardu. Ta došla k závěru, že myšlenky nás můžou učinit nejen šťastnějšími, ale taky zdravějšími. Díky nim můžeme jíst méně a zhubnout, můžeme ovládat svou menstruaci a trávení a spoustu dalších věcí. Jak na to?

Kolik spálíte při práci

Před pár lety měla psycholožka Ellen Langerová přednášející na Harvardské univerzitě poněkud bláznivý nápad. Rozhodla se zkoumat naše myšlenky a dokázat, že to, jak myslíme, může ovlivnit náš zdravotní stav i naši hmotnost. Zkoumala kolem stovky hotelových pokojských ze sedmi různých hotelů a rozdělila je do dvou skupin. Studii nazvala „Štěstí a zdraví na pracovišti“. Jedna skupina (informovaná) dostala informace o tom, kolik kalorií spálí během výměny prádla, vysávání či úklidu koupelny. Druhá skupina získala pouze obecné informace o zdravotních přínosech cvičení a pohybu. Všichni účastníci vyplnili dotazník před a po testování, pak výzkumníci účastnice zvážili, určili obsah tuku v těle a BMI, krevní tlak i obvod pasu.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Váhy, nový pracovní týden si velmi rychle oblíbíte. Na obzoru nejsou skoro žádné problémy. Pokud se nějaké objeví, najdete na ně ihned řešení. Nejlepší výsledky přijdou z profesní…