Přemýšlejte o sobě štíhle, pak se myšlenka stane skutečností a vy zhubnete!

7. 12. 2019
Přemýšlejte o sobě štíhle, pak se myšlenka stane skutečností a vy zhubnete!
Víte, že můžete být zdravější a hubenější jen díky tomu, jak o sobě budete přemýšlet? To, co dávno říká lidová moudrost, teď prokázala studie z Harvardu. Ta došla k závěru, že myšlenky nás můžou učinit nejen šťastnějšími, ale taky zdravějšími. Díky nim můžeme jíst méně a zhubnout, můžeme ovládat svou menstruaci a trávení a spoustu dalších věcí. Jak na to?

Kolik spálíte při práci

Před pár lety měla psycholožka Ellen Langerová přednášející na Harvardské univerzitě poněkud bláznivý nápad. Rozhodla se zkoumat naše myšlenky a dokázat, že to, jak myslíme, může ovlivnit náš zdravotní stav i naši hmotnost. Zkoumala kolem stovky hotelových pokojských ze sedmi různých hotelů a rozdělila je do dvou skupin. Studii nazvala „Štěstí a zdraví na pracovišti“. Jedna skupina (informovaná) dostala informace o tom, kolik kalorií spálí během výměny prádla, vysávání či úklidu koupelny. Druhá skupina získala pouze obecné informace o zdravotních přínosech cvičení a pohybu. Všichni účastníci vyplnili dotazník před a po testování, pak výzkumníci účastnice zvážili, určili obsah tuku v těle a BMI, krevní tlak i obvod pasu.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Před nějakou dobou jste byli mistry v lásce, ale nyní narážíte na nevhodné protějšky. Pokud se chcete seznámit, jděte na to pomalu. Ještě jste se pořádně neotřepali z nedávného zklamání.…

Nejčtenější články

Doporučujeme