Julia Roberts v roli Vivian Ward Profimedia

Julia Roberts v roli Vivian Ward Profimedia

Ikonická scéna ve vaně Profimedia
První setkání Vivian s Edwardem Profimedia
Richard Gere v roli Edwarda Lewise Profimedia
Vivian na nákupech Profimedia
30
Fotogalerie

Pretty Woman slaví 30 let: Ozbrojená ochranka, masáž za kamerami i kokain

Kdo by neznal dnes už kultovní romantický film Pretty Woman s Julií Roberts a Richardem Gerem v hlavní roli? Pohádkový snímek o moderní Popelce, který letos slaví třicet let, možná před lety okouzlil i vás. Tady jsou zajímavosti z natáčení, o kterých jste zřejmě netušila.

Kdo měl hrát Edwarda?

Richard Gere samozřejmě nebyl jediný, koho tvůrci filmu zvažovali pro roli milionáře Edwarda. Konkurzu se údajně účastnil také John Travolta, zatímco Sylvester Stallone roli ve filmu odmítl. Mezi dalšími kandidáty pak prý byli například Christopher Reeve, Denzel Washington nebo Daniel Day-Lewis.

Pokračování 2 / 8

Kdo měl hrát Vivian?

I když si dnes v roli krásné Vivian neumíme představit nikoho jiného, než právě půvabnou Julii Roberts s ikonickou zrzavou hřívou, kterou tato role proslavila, samozřejmě nebyla tehdy třiadvacetiletá herečka jedinou kandidátkou na roli svůdné prostitutky. Tvůrci filmu měli údajně v plánu oslovit i další známé tváře jako Meg Ryan, Sandru Bullock, Kristin Davis, Sarah Jessicu Parker, Drew Barrymore nebo dokonce zpěvačku Madonnu.

Pokračování 3 / 8

Mělo to být drama

Kultovní film Pretty Woman původně vůbec neměl být romantická komedie. Záměrem tvůrců snímku bylo natočit temné drama o prostituci v Los Angeles a Vivian měla být závislá na kokainu. Součástí její dohody s Edwardem mělo být to, že zůstane na týden čistá a nebude brát drogy. Na konci filmu měl Edward vyhodit Vivian z auta a ta se měla s vydělanými penězi vydat do Disneylandu. Scénář ale nakonec nabral úplně jiný spád a bylo prý těžké Julii Roberts přemluvit, aby i tak roli přijala.

Pokračování 4 / 8

Naběhlá žíla

Julia Roberts byla prý z o osmnáct let staršího Richarda Gerea pěkně nervózní. Zatímco ona byla začínající třiadvacetiletá herečka, on už byl poměrně ostřílený profík. Julii dělaly největší problém sexuální scény, které ji vyváděly z míry natolik, že jí z nervozity na čele vždy vyběhla žíla. Aby to nebylo vidět v záběru, sám Richard Gere spolu s režisérem filmu Garrym Marshallem jí vždy museli žílu rozmasírovat.

Pokračování 5 / 8

Julia potřebovala dublérku

Plakát k filmu, na kterém Julia stojí zády k Richardovi a drží ho za kravatu, je notoricky známý. Julia Roberts mu však propůjčila pouze obličej, ke kterému grafici namontovali tělo její dublérky Shelley Michelle. Ta také herečku nahradila ve scéně v posteli, kde kamera pomalu klouže po těle krásné Vivian.

Pokračování 6 / 8

Ozbrojená ochranka

Jednou z nezapomenutelných scén filmu je ta, kdy se Edward a Vivian chystají do opery. Vivian má na sobě úchvatné rudé šaty a Edward ji obdaruje diamantovým náhrdelníkem. Ten stál ve skutečnosti čtvrt milionu dolarů a u natáčení kvůli němu musela být přítomna ozbrojená ochranka. A pozor, hravá scénka, kdy Edward z legrace klepne víčkem od krabičky s náhrdelníkem Vivian přes prsty, byla nápadem Richarda Gerea. Prostě zaimprovizoval a režisérovi se to líbilo natolik, že scénku ve filmu ponechal.

Pokračování 7 / 8

Richard Gere muzikantem

Ve filmu je spousta nezapomenutelných skladeb včetně „Pretty Woman“, což je hit Elvise Costella a inspiroval tvůrce filmu k jeho názvu. Ale i samotná hvězda filmu Richard Gere přispěl se svou troškou na soundtrack k snímku. Pamatujete si scénku, kde si Edward jde v noci v hotelu zahrát do salónku na klavír? Tak právě tuto melodii opravdu hraje sám Richard Gere a dokonce ji osobně složil!

Pokračování 8 / 8

Problém s automobilkami

Ve filmu je Edward zámožný playboy žijící nákladný, i když emocionálně nenaplněný život, takže se rozumělo samo sebou, že musí mít drahé sportovní auto. Filmaři původně plánovali, že se Edward bude po Los Angeles projíždět v Porsche nebo Ferrari, narazili však na neočekávané potíže. Jak vedení Porsche, tak i Ferrari totiž účast na filmu odmítlo, protože nechtělo značku spojovat s prostitucí, což znamená, že evidentně nevědělo, jak jsou jejich auta využívána v reálném životě. Každopádně značka Lotus byla nadšená, že jejich model Esprit bude ve filmu uveden jako Edwardovo oblíbené auto, a poté, co se film stal hitem, stoupl prodej tohoto sporťáku hned trojnásobně.

Doporučujeme

Články odjinud