Prevence před NÁDORY?

25. 6. 2007
Infekce lidským papillomavirem (human papilloma virus) je nejčastější sexuálně přenosná infekce. V případě snížené imunity je původcem genitálních bradavic, prekancerózních stavů a může vést až k rakovině děložního čípku. Existuje jenom pár přípravků, které jsou účinnou prevenci i podporou léčby HPV infekce.

Nejnovější výzkumy hovoří o indolech a jejich metabolitech , které se nacházejí v křížokvětých rostlinách (brokolice, kapusta, zelí, kedluben, květák) . Ty v organismu vytvářejí ideální rovnováhu metabolitů estrogenu, která snižuje riziko rozboje nádorů a působí na rozpad již existujících nádorů, cyst a uzlin. Zdravé buňky přitom zůstávají nepoškozeny. Indoly zároveň blokují průnik HPV virů, které způsobují poškození buněk a tak napomáhají růstu nádorů.

Je známo více než 100 typů tohoto viru a přibližně 40 z nich postihuje pohlavní oblast. Některé z nich jsou nízko rizikové, mohou zapříčiňovat pouze jednoduché, nezhoubné abnormality a bradavice. Jiné, označované jako vysoce rizikové, mohou způsobit karcinom. Je jednoznačně dokázané, že např. rakovinu děložního čípku vyvolávají vysoce rizikové typy HPV. Minimálně každý druhý pohlavně žijící člověk se tímto virem jedenkrát v životě infikuje, ve světě je v současnosti infikovaných asi 630 mil. lidí. HPV je velmi nakažlivý, stačí jednorázová expozice a jen pouhý kontakt genitálií.

Virus (a to nejen HPV) v první řade ovlivňuje imunitní systém. Sám o sobě není schopen reprodukce, potřebuje k tomu lidskou buňku, na jejímž povrchu se nachází množství receptorů, na které se virus napojí. Po přechodu do buňky se v ní bud' pomnoží a znovu uvolní do okolí, anebo se zabuduje do genetického kódu buňky, buňku ovládne a nutí ji k nepřirozené činnosti, například k produkci karcinogenních bílkovin. To, zda virus změní normální buňku v rakovinnou, závisí od spolupůsobení mnoha nepříznivých faktorů, kromě jiného také od hormonálního metabolismu.

Hormony a jejich metabolity musí být, především při pohledu na jejich dobrou či špatnou formu, v určité rovnováze. Jestliže přijde z různých příčin (např. stres, nevhodná výživa, škodlivé návyky a jiné) k převaze zlé formy, vzniká problém, který může vyústit ve zhoubný či nezhoubný nádor. Pozitivní vliv na hormonální metabolismus má látka indol-3-karbinol. Stimuluje produkci "dobrého" estrogenu, který chrání cílovou tkáň, citlivou na estrogen, před jeho "zlým" estrogenem. Tvoří vlastně ideální rovnováhu v lidském organizmu a tím minimalizuje riziko tvorby nádorů, které jsou na estrogenech závislé. Zatímco "pečuje" o ideální rovnováhu, zapříčiňuje likvidaci už existujících nádorů, přičemž zdravé buňky zůstávají nepoškozené.

Proces zastavení rozvoje nádoru probíhá následovně : buňka je hladová a potřebuje se vyživovat. Nemocná buňka přijímá "zlé" hormony a indol-3-karbinol nejenže snižuje tvorbu “zlých" hormonů, ale současně zatarasí jejich vstup do buňky. Nemocná buňka není tím pádem dále stimulovaná k růstu a naprogramuje si svou vlastní smrt. Buňky postupně ubývají a nádor se zmenšuje.

Látka indol-3-karbinol prokazuje ve světové medicíně velké úspěchy. Je dokázané, že tato látka má schopnost působit na lidské tělo v několika rovinách - pozitivně ovlivňuje hormonální metabolismus, pomáhá při likvidaci nádorových buněk a zároveň ochraňuje buňky zdravé.

Týká se to ženských i mužských pohlavních orgánů (prsa, děloha, vaječníky, prostata, varlata i tlusté střevo). Indol-3-karbinol má rovněž silné antioxidační účinky. Tato látka je obsažená ve výživovém doplňku INDONAL®.

Zdroj : Prof. MUDr. P. Šuška, PhD.

Indonal je k dostání bez předpisu ve všech lékárnách. V případě že Vaše lékárna Indonal nemá, může si ho objednat (zásobují distribuční společnosti Pharmos a.s., Phoenix, a.s.). Zaslání na dobírku a bližší informace : http://www.synergia-pharma.cz>www.synergia-pharma.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Také v úterý se dočkáte kariérního posunu. Nadřízený dokonce uvažuje o tom, že vám přidá na platu. Tato varianta se vám moc zamlouvá, protože finančně jste na tom skutečně bídně.…

Nejčtenější články

Doporučujeme