Při orientálním tanci je největší legrace s babičkami

16. 9. 2002
Při orientálním tanci je největší legrace s babičkami
Tvrdí se, že orientální tanec prospívá zdraví a sexu. Jeho učitelky Layla Abdel a Delila Abdel však prozradily, že v jejich taneční škole se nejvíc vyřádí starší ženy."Dříve se hlásily převážně dívky a ženy kolem dvaceti let, ale od letošního roku mají o orientání tanec zájem hlavně ženy od čtyřiceti let nahoru.

Při orientálním tanci je největší legrace s babičkami

Klepněte pro větší obrázek Tvrdí se, že orientální tanec prospívá zdraví a sexu. Jeho učitelky Layla Abdel (26) a Delila Abdel (31) však prozradily, že v jejich taneční škole se nejvíc vyřádí starší ženy."Dříve se hlásily převážně dívky a ženy kolem dvaceti let, ale od letošního roku mají o orientání tanec zájem hlavně ženy od čtyřiceti let nahoru. Ale s těmi je největší legrace, protože to dělají pro zábavu," řekla tiskové agentuře Korzo Layla

"Mám například ve Zlíně jednu skupinku, v níž převažují ženy dokonce kolem padesáti let a více a s váhou od sta kil nahoru, a jsou naprosto bezvadné. Dělají si ze sebe nádherným způsobem legraci, chodí tančit pro uvolnění a dobrou náladu. Před tréninkem si vždycky zajdou na vínečko, popovídají, pak si zatančí, a cítí se skvěle. Říkají, že mezi ně nepatřím, že jsem mnohem horší než ony, protože se zatřepou a jedou. Kdežto já se namakám, než to dokážu. Potřebuji trochu ztloustnout," povzdechla si štíhlá Delila.

"Šijí si kostýmy, šaty s penízkama, ušily si i sexy sukně, po nocích vyšívají podprsenky korálkama," vypráví Delila o "svých" veselých babičkách. "Jednou jely do Chorvatska na dovolenou. Tady by nikdy před veřejností netancovaly, ale protože měly s sebou kostýmy i hudbu, tancovaly prý v Chorvatsku na veřejnosti ostošest a nasbíraly dokoce i dvě stě marek," dodala.

Klepněte pro větší obrázek Zájem o výuku orientálních tanců je prý v Česku obrovský: "Máme větší poptávku, než můžeme uspokojit. Proto si už vychováváme vlastní lektorky," řekla Layla Abdel. "Existují totiž i takzvané lektorky, které absolvují jen pár lekcí a už si myslí, že všechno umějí a otevřou si ve své vesnici školu. Pak ale ta výuka samozřejmě nemůže být na úrovni," vysvětlila.

Layla žila dlouhou dobu v Německu, kde studovala čtyři roky u Egypňana Ehab Atiaye, což je jeden z největších expertů na tento druh tance. "Můj přítel mi tehdy řekl, že bych měla jít do Čech a založit školu." Delila začala studovat orientální tanec u Layly ve Zlíně. Velice rychle se však vypracovala nejen na přední lektorku, ale i na společnici školy. "Ráda tančím, tančila jsem od malička, mám ráda moře, sluníčko, pohádky, takže to šlo samo," svěřila se Delila.

Sídlo mají obě děvčata ve Zlíně, ale jejich kurzy už zná i Ostrava, Opava, Olomouc, Brno, Jihlava, Havlíčkův Brod, Kroměříž, Uherské Hradiště, Hodonín. Brzy prý přibudou i Břeclav a Vsetín, a Layla jezdí tančit dokonce i do Prahy. Tím více je mrzí, že u nás neexistuje seriózní soutěž v orientálních tancích, kde by se skutečně poznalo, co kdo umí.

zdroj: Korzo
foto: ilustrační

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Po pravdě řečeno vám mohou všechna znamení doslova závidět, protože je všechno jednoduché a příjemné. Prostě jako procházka růžovým sadem. Momentálně nemáte vůbec žádné starosti, které by…

Nejčtenější články

Doporučujeme