Komentáře k článku zpět na článek

mina0405 14. 12. 2015 | 22:41

Já s paní naprosto soucítím a chápu ji.Když jsem čekala dceru,pořád jsem zvracela a skončila v nemocnici na kapačkách - nebyla jsem schopná přes den nic udělat,jen jsem chodila jako mátoha a brečela,byla jsem bílá a vyhublá.Dokonce jsem měla něco podobného jak popisovala s vůní - taky mi spousta věcí najednou nevonělo a dokonce jsem chodila zvracet,když jsem ucítila určitý typ vůně nebo plyn - ulevilo se mi až v pátém měsíci.Naštěstí se můj manžel nechoval jak popisuje pisatelka - dost mě podpořil a vše se mnou vydržel.Až mi bylo dobře,konečně jsem mu to mohla oplácet.
Nechci být přehnaně pesimistická,ale když se už hádají během těhotenství a otec dítěte je schopný ji urážet i co se jejího vzhledu týče (hnus!),co potom budou dělat až se dítě narodí?To jsou mnohem větší změny a mnohem více stresu!Je mi líto,ale podle mě to mezi nimi nemůže vydržet.Druh pisatelky se chová jako idiot.

helza 29. 9. 2014 | 18:18

luna: Přesně tak. A to nejsi žádá máčka a nebylo to první dítě. Já měla všechna těhotenství blicí, ale jedno bylo extra blicí, neudržela jsem ani vodu a taky skončila v nemocnici na kapačkách, hubla jsem, byla dehydrovaná a miminko ohrožené. Prostě pokaždé je to jiné.

luna 29. 9. 2014 | 16:07

Elynor: nevím, jak moc ženy v internetových diskusích přehánějí, ale moc dobře vím, jak hrozně zle mi bylo u posledního dítěte, né ráno nebo večer, ale neustále, také jsem za celé těhotenství přibrala jen šest kilo. Když je vám zle i po trošce čistého vývaru nebo suchém rohlíku, moc optimismu a smyslu pro legrácky opravdu nezůstane.

helza 29. 9. 2014 | 14:03

To, že partner není ještě zralý pro otcovství a že jej trable okolo těhotenství těžce zaskočily a prostě situaci nezvládá, ještě neznamená, že časem nedozraje a nebude z něj skvělý muž i táta. Pokud to ustojí jeho žena a dokáže se smířit s tím, že nyní, během porodu a možná i v letech batolecích, bude mít zkrátka děti dvě. Miminko a jeho tátu. Většina mužů si děti zamiluje až ve věku, kdy s nimi může pouštět draky, hrát fotbal a diskutovat nad vážnými problémy světa, ve věku, kdy máma přestává těm puberťákům rozumět a je ráda, že tu táta je. A možná se narodí holčička a omotá si tátu okolo krku hned a udělá z něj rázem taťulínka budulínka.

helza 29. 9. 2014 | 13:54

Elynor: Snažila bych se nemíchat hrušky s jabkama. Ani sebelepší jablko na talíři nezmění chuť nezralé hrušky a ani červivé a nahnilé jablko chuť zralé máslovky nepokazí. Jak se chová těhotná žena je jedna věc, nakolik je zralý budoucí otec, je věc druhá. Jiná věc je, že situace může být viděna různými brýlemi a subjektivní pravda každého z nich může být zcela jiná. Nicméně, mám pocit, že tento muž není zralý chlap a těhotenství své ženy nezvládá.
________________________________________________________________K tobě mám Elynor otázku. Jsi zřejmě skvělá ženská, holka, co ustojí cokoliv, holka do nepohody a navíc zdravá. Je díky tomu vaše manželství stále ještě pevné a plné lásky i po letech? A po kolika letech? Po 20, 30, či více?

Mata69 29. 9. 2014 | 08:54

Elynor: nezažila jsi, nevíš...Nejsem žádná cimprlich, ale nevolnosti mě provázely každým těhotenstvím a u posledního byly nejhorší. Ono když je ti permanentně na zvracení, několikrát za den zvracíš - zrovna veselé to není. Když nemůžeš ani uvařit oběd, protože od toho několikrát odběhneš zvracet...Holt to každá má jinak.
A nemyslím si, že by za nízkou porodností byly debaty na internetu o tom jak je těhotenství strašné a rozvody právě z toho, že je manželka v těhotenství poněkud "mimo". Fakt je ale poněkud od manžela hnusné, zrovna v takových chvílích manželce vykládat jak je mu odporná a jak přehání.
I když některé debaty ať už o těhotenství, mateřství a podobně jsou fakt výživné....

Elynor 28. 9. 2014 | 23:34

frakira: rozhodně zdaleka neměla jsem vůbec žádné nevolnosti, ani jiné problémy. Kromě toho, že jsem přibrala 20 kilo, což bylo neestetické, a bylo celkem zbytečné o tom diskutovat - sama sobě jsem se nelíbila, tak proč by se to mělo líbit někomu jinému. Skutečně si myslím, že řada žen - ne všechny, ale hodně - velice přehání a líčí své těhotenské problémy záměrně daleko horší, než skutečně jsou. Zejména pak na internetových diskuzích - tam každá druhá málem umřela a pak se někdo diví, že je tak nízká porodnost a tak vysoká rozvodovost.

Gi.Gi 28. 9. 2014 | 20:55
Mata69 28. 9. 2014 | 20:02

frakira: když by to šlo, takovýmu blbci na týden ty nevolnosti půjčit. Co, nevolnosti?! To zvracení několikrát za den, při jakékoliv vůni, která dříve byla i příjemná...Fuj...ani zuby jsem si nemohla čistit jak mě to natahovalo.
Nechat mu pořádně narůst břicho, přibrat nějaký to kilo....ať mu hezky popraská kůže. A pak mu říct, že je odpornej.

frakira 28. 9. 2014 | 18:47

Mata69: to neřeš. Pokud čtu Elynor správně, tak rozhodně zdaleka netrpěla "kvalitními" nevolnostmi. Hormony nehormony, pokud je někomu blbě od rána do večera a nemůže projít ani kolem intenzivnější vůně, sotva mu může někdo vyčítat, že nemá chuť na sex.
Souhlasím s tím, že první roky budou s partnerem k nevydržení. On bude znechucen tím, jak je to složité a být sama s malým dítětem je mnohem složitější, než být sama se sebou. Na druhé straně paní ale přibude vědomí, že má někoho, kdo ji má rád a to stojí za to. Můj manžel byl nesnesitelný téměř tři roky, pak se to výrazně zlepšilo - možná bude mít paní podobné štěstí. Držím palce, ať to tak je, pokud se rozhodne opravdu od něj neodejít.

Mata69 28. 9. 2014 | 18:11

Elynor: no ano, sama uznávám, že to se mnou manžel neměl v těhotenství lehké, první tři měsíce mi bylo permanentně zle, pak měsíc docela OK a zbytek těhotenství už mi bylo zase blbě, protože mě pálila žáha od zvětšujícího se břicha. Jistě se mnou i mlátily hormony a byla jsem rozhozená z kdejaký kraviny.
Ale NIKDY mi neřekl, že je mu odporné moje velké břicho, moje nalitá prsa nebo cokoli jiného. Nikdy mi neřekl, že když jsou tzv. ranní nevolnosti, jak je možné, že je mi zle i odpoledne nebo večer a že si vymýšlím nebo že přeháním.
Jasně, chápu co tím chceš říci, některé holky berou těhotenství jako diagnozu, ale když je chlap neurvalý a po té, co sám dítě chtěl, řekne své manželce, že je mu těhotná odporná - tak to je pro mě vrchol neurvalosti.

Gi.Gi 28. 9. 2014 | 13:49
Gi.Gi 28. 9. 2014 | 13:48
Gi.Gi 28. 9. 2014 | 13:44

PARTNER SI JISTE NEPRESTAVOVAL, ALE NEPREDSTAVOVAL. KDYZ UZ UVEREJNITE CLANKY, MEL BY TO NEKDO ZKONTROLOVAT. JINAK NEBUDETE LEPSI NEZ SEZNAM A NOVINKY CZ

Silvie.F 28. 9. 2014 | 13:40
Elynor 28. 9. 2014 | 13:08

Ovšem některé těhotné skutečně jsou na zabití, jako by byly jediné těhotné na celém světě a vyžadují kolem sebe neustálý cirkus, což je teda po devět měsíců únavné. Kdo ví, třeba s paní mlátí ty hormony víc, než je únosné. Ano, taky mám asi nedostatek empatie, těhotná jsem byla dvakrát, a žádné podobné divadýlko kolem toho nebylo. Taky mi manžel tenkrát řekl, že vypadám jak velryba, že je zvědav, jestli mi to nezůstane, a zmínil také velký bič a malý dvorek za účelem zhubnutí na původní váhu. Tak jsme se zasmáli, a bylo to. Někdo má nadání udělat ze všeho tragédii, jestli je to případ této paní, tak se to po porodu fakt nezlepší, v tom souhlasím s ostatními příspěvky. Ale nebude to vina toho chlapa.

rek11 28. 9. 2014 | 11:22

To jsou ti muži, které nemůžeme podezírat z přebytku empatie. JIM je to prostě jedno a jsou to sobci. Bohužel to je poměrně častý problém. Když porodí-tohle bych rozhodně k porodu VŮBEC nebrala. Bude mít zřejmě strie, které jí prostě zůstanou, zřejmě i nastřiženou hráz atd atd.... Pak bude s dítětem doma, vyčerpaná, unavená-co tady budu dámám vyprávět, většina z nás děti má nebo si dovede představit, co to všechno asi tak obnáší. A on dorazí dom prohlásí, že je doma bordel, proč není umyté nádobí a co tam celý den dělala.....ech..... Je to smutné, ale vzala si ubožáka a má s ním dítě..... jsem zvědavá jak dlouho to s ním vydrží...... Měla jsem něco podobného doma, spoustu věcí mi vyčítal a mě nezbylo než se bránit tak, že jsem mu nechávala ochutnávat svoji každodenní medicínu.....Mám ho z krku a jsem šťastná, ale byl to poměrně dlouhý proces.....

Mata69 27. 9. 2014 | 09:16

Stejně jako Babaloo55 si myslím, že se to narozením dítěte nezlepší. Ba naopak,bude ještě hůř. Ono to sladké miminko nebude jen krásně spinkat a párkrkát za den papkat...Partner je pěknej idiot, říci svý těhotný ženě, že ho odpuzuje její břicho a žilnatá prsa je vrchol. Tvrzení, že ranní nevolnosti jsou jen ráno - fakt je to omezenej idiot. Obávám se, že vhodný partner do vztahu to není. Ona to ale píše - že problémy neřeší, že se tváří, že nejsou...signály, že není uplně OK tam asi byly, ale dokud fakt nepřijdou nějaké potíže, nepozná se to, co je člověk zač.

Babaloo55 26. 9. 2014 | 18:16

Nechce se mi věřit, že se něco zlepší k lepšímu. Naopak začnou bezesné noci, vstávání k miminku, Alena bude samozřejmě vyčerpaná. A pokud Aleš nedospěl k tomu, nebo se aspoň nesnažil informovat se lépe o tom, co těhotenství může přinášet, ani toto těžké období nepochopí. Už zezačátku Alena píše, že si žádné starosti nechtěl připustit. Mám pocit, že do role otce opravdu nedospěl a ani nedospěje.

Přečtěte si také

Horoskopy

Nejen červenec byl váš srdcový měsíc, také srpen bude velice příjemný a plný nečekaných překvapení. V…

Nejčtenější články

Doporučujeme