Komentáře k článku zpět na článek

*daisy* 11. 2. 2015 | 20:06

Elynor: nejsem zvykla reagovat, ale na tohle muzu: znam taky par pripadu, ktere na to prisly az po tretim mesici, a byly to obe vicenasobne maminky, takze by clovek cekal, ze si toho vsimnou..
A jinak k te pani...ten sesty mesic je z kategorie mych nocnich mur v tehotenstvi :), ale jakozto obezni se ji musim "zastat", protoze jsem pohyby taky dlouho jednoznacne nemohla identifikovat (a to jsem na ne cekala!), takze verim tomu, ze ten tukovy polstar (a v mem pripade i placenta vepredu) tlumily pohyby, a nemusela si vsimnou, ev. je pricist jen spatnemu zazivani..

Kamar 1. 2. 2015 | 00:33

Elynor: myslím, že by ze sebe žádná ženská dobrovolně nedělala tupku a netvrdila, že neměla tušení, kdyby to nebyla pravda.

Zebruška 30. 1. 2015 | 14:23

Může to být pravda, taky jednu takovou znám - o těhotenství netušila do konce čtvrtého měsíce a to je to vystudovaná bioložka, jenom zkrátka neměla žádné těhotenské obtíže, otěhotněla během braní HA, projevy menses běžné jako u antikoncepce, příbytek váhy minimální a rozhodně ho nepřikládala těhotenství... Nic si zapírat nechtěla Taky se na to přišlo náhodou při běžné prohlídce. A říkala pak, že až do sedmého měsíce by vpodstatě neměla důvod myslet si, že je těhotná, pokud by to nevěděla, pohyby tak minimální, že by je při neznalosti věci nezaregistrovala. Každá to má jinak, já bych svoje těhotenství přehlídnout nemohla ))

BlanchR 30. 1. 2015 | 13:45

Elynor: Také znám ze svého okolí několik takových případů. Je to pravda. Někdo třeba pohyby mírně cítil, ale měl pocit, že to jsou střevní potíže. A konkrétně znám i jednu paní, která vůbec pohyby dítěte necítila, ačkoli od počátku věděla, že je těhotná. To dítě mělo i krátkou pupeční šňůru, takže žádné kotrmelce se prostě nekonaly.

Elynor 30. 1. 2015 | 09:22

stínovlas: nebo zatloukat do poslední chvíle, dokud se to dá utajit, a až už se to utajovat nedá, tak dělat hrozně překvapenou - já netušila, šmankote. To mi přijde jako nejpravděpodobnější. Důvodů může být sto a jeden - partner dítě nechtěl, nebo se žena bojí, že přijde o práci, co já vím.

stínovlas 30. 1. 2015 | 09:10

Elynor: Taky mi to přišlo jako nemožné, ale ve svém okolí mám dva takové případy :) Zaměstnankyně známé šla na preventivní prohlídku a když přišla, tak ji sdělila, že nastupuje na mateřskou dovolenou - za týden!!!! Byla z toho v šoku, že je těhotná ji nenapadlo. Prý trošku přibrala, ale bylo to přes zimu, takže relativně normální věc. A pak ještě jedna mladá holčina, to je zase známá mé sestry. Těžko říct, jestli si něco nechtěli přiznávat až do osmého měsíce :)))

Elynor 30. 1. 2015 | 00:15

Jinak na tyhle historky, jak madam nepoznala těhotenství, nevěřím. Dítě se hýbe, když už nic jiného, a v šestém měsíci už je docela velké. Nevěřím, že se to dá "nepoznat". Spíš se třeba chce nepoznat. Podvědomě se utíká před realitou a neřeší se, aby měl člověk potom výmluvu, že už je pozdě něco řešit... možná. Nevím. Pochybuji hlavně o tom, že jsou to pravdivé příběhy, čas od času se sice něco takového v médiích objeví, ale to klidně může být urban legend, na oživení okurkové sezóny.

Elynor 30. 1. 2015 | 00:06

Mata69: šlo by to, kdyby se to napsalo obráceně - oba rodiče Ireny. Ale je smutná pravda, že dneska lidi neumí používat správně přivlastňovací zájmena.

Mata69 29. 1. 2015 | 22:36

Herulinka: á díky! Já tu nad tím laborovala, ale zcela jistě se mi nelíbilo "oba Ireny rodiče" - to už přeci zrovna zní divně. Díky.

Herulinka 29. 1. 2015 | 12:24

Mata69: Úplně správně by bylo "Oba Irenini rodiče..."
Jinak i když v článcích nejde o to, kdo píše jak česky, tyhle věci mě taky vždycky nadzvedávají.

Mata69 29. 1. 2015 | 11:42

Třeba se pletu, ale já bych řekla, že i "oba Ireny rodiče" má být správně "oba Ireniny rodiče"....
Já mám pořád takovou utkvělou představu, že člověk, který se živí tím, že píše veřejně, by měl češtinu zvládat perfektně. Nebo si proboha aspoň zapnout tu kontrolu pravopisu!

jaev-bukaj 28. 1. 2015 | 23:40

Proboha ta čeština je děsná, opravte si to. Raději po sobě zkontrolovat než tohle napsat. Slovo "profesy" děs, no vrátit se na základní školu doporučuji a dostudovat.

monada 28. 1. 2015 | 22:12

Tak já jsem zjistila , že jsem těhotná na začátku 4 měsíce a máme dceru Věrku.Bylo to v mých 28 letech a měla jsem už dvě dcery. Pan doktor mě ještě postrašil , že to vypadá na dvojčata nic se nekonalo jen máme dohromady tří dcery.

Mata69 28. 1. 2015 | 21:56

Vážená paní Martino Machová, čeština ve Vašem článku dostává skutečně velice na frak. Je to hrůza, když je zveřejněn článek s tolika chybami. Pro názornost vypíchnu jednu, tu nejstrašnější. Ta mi totiž málem vypálila oči.
"...připisovala na vrub své profesy ..."
Kdybyste to neviděla, je to slovo "profesy", a i kdyby to stále nebylo jasné, na konci má být měkké "i". I mě, když to teď píšu, to kontrola pravopisu červeně podtrhává.

Přečtěte si také

Horoskopy

Ráno se vám nechce vytáhnout paty z domu a už vůbec ne pracovat, což u vás nebývá zvykem. Překonejte se…

Nejčtenější články

Doporučujeme