Příběh rtěnky

25. 2. 2010
Příběh rtěnky
Některé ženy ji milují tak, že bez ní nedokážou vydržet ani jediný den. Je symbolem hříchu, ale i pěsticím pomocníkem. Kde ji vynalezli, jak se během času proměnila a jakou byste měla používat právě vy?

Neslíbatelná

Žena, která se pravidelně líčí, zná spoustu chyb a nedostatků barevných špalíků na pusu. Více či méně se rozmazávají, nedrží kontury rtů, zanechávají nehezké stopy na skleničkách a vidličkách, některé i na zubech, a rychle se setřou. Víte, že žena, která se pravidelně maluje, sní za rok jednu rtěnku? Za převratný vynález ve světě kosmetiky je považována rtěnka neslíbatelná čili s dlouhotrvajícím efektem. Zpočátku tahle novinka sice oslnila, avšak ženy si stýskaly, že po ní mají vysušené a popraskané rty. Příčinou byl menší obsah tuku, rtěnky rty nemastily ani nezvláčňovaly. Když se před šesti lety poprvé neslíbatelné rtěnky testovaly v režii nezávislého Občanského sdružení spotřebitelů TEST, většina z nich nedopadla příliš dobře právě proto, že rtům neposkytovaly dostatečnou péči. Raději si tedy nechte barvu ze rtů slíbat a pak je přetřete znova, protože je tím zároveň ošetříte a zvláčníte.

Jako malina

Vybarvěte si rty podle módního diktátu. Noste odstíny růžové, korálové a broskvové. Pro temnější tóny sáhněte ještě do zimní palety a vybírejte rtěnky červené, fialové, hnědé. Slaďte rtěnku s oděvem a očima, ale nebojte se křiklavých barev! Výrazná pusa je krásná a odvážná, stačí jen nemalovat k ní vyzývavě už žádnou jinou část obličeje. Maximálně černou řasenku na oči a nenásilné zdravíčko na líce, abyste nepůsobila jako od cirkusu.

Precizní tahy

Konturovací tužkou dodáte ústům jasný, úhledný tvar. Aby se vám s ní lépe kreslilo, vetřete napřed do rtů trochu zvláčňujícího balzámu. Konturku si pořiďte v barvě rtěnky, nechte si poradit v parfumerii profesionální vizážistkou. Linku kolem rtů mějte lehkou, nenápadnou, ale funkční. Konturovací tužka totiž zamezí rozpíjení rtěnky. Od přírody nejasně ohraničené rty, nalíčené pouze rtěnkou bez předchozího použití konturovací linky, ztratí tvar s prvním úsměvem a budete mít pusu jako klaun.

Jak se chytře nalíčit

Sedněte si před perfektně bíle osvětlené zrcadlo, opřete si lokty o stůl, aby se vám netřásly ruce. Vezměte si konturovací tužku stejné barvy, jako je vaše rtěnka, a opatrně sledujte vnější okraj svých rtů. Aby rtěnka dobře držela na kůži, nejprve rty přepudrujte. Barevnou tyčinkou nebo štětečkem vyplňte celé rty, nepřetahujte a otiskněte rty do papírového kapesníčku a znovu přepudrujte a namalujte. Pro dosažení plastičtějšího efektu a sexy vzhledu naneste na prostředek spodního rtu trochu lesku.

Vizážistické triky

  • Rtěnka nanášená štětečkem lépe přilne.
  • Při aplikaci prstem se barva do rtů hezky vpije a získá nejasné kontury, což je velmi trendy a sexy.
  • Peeling rtů je velmi důležitý, pokud se vám občas tvoří šupiny a praskliny. Před líčením je tedy obruste a zavlažte, ať vám barva dobře drží.
  • Občas stačí nabarvit třeba jen srdíčko rtů, tedy jejich střed, jen prstem – tvář to osvěží a omladí. Super bude, když přidáte řasenku, bílou perleť do vnitřních koutků očí pro rozzáření pohledu a tvářenku pro tváře jako slabikáře.
  • Přebytečnou barvu na rtech obtiskujte do papírových ubrousků.
  • Malujte se na denním světle, aby vás pak na ulici při pohledu do výlohy nepřekvapila zmalovaná cizí žena. V koupelně dbejte na to, ať vám na obličej dopadá dost bílého světla.
  • Nepoužívejte rtěnku několikrát po sobě v jednu chvíli. Barva se vám nahromadí v koutcích úst a budete vypadat jako upír.
  • Pozor, aby vám rtěnka nezůstala na zubech!

Plné, krásné rty

Například rtěnka Joli Rouge od Clarins senzačně kryje a hydratuje, chová se k vám zkrátka ultrakomfortně. Máslo z manga, jehož obsahem se Joli Rouge chlubí, uzdravuje, vyživuje, leští a dodá rtům šťávu. Výtažky z řepky olejky a palmy kokosové zase stimulují syntézu kolagenu, čímž rty nafouknou a podtrhnou jejich kontury.

„Další zajímavé články najdete v aktuálním čísle časopisu My life „

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Vykašlete se na všechno špatné a snažte se vnímat i horší věci pozitivně. Aspoň se z toho poučíte. V partnerském soužití to nefunguje dobře, ale nemalujte ještě čerta na zeď. Vždyť není…

Nejčtenější články

Doporučujeme