Komentáře k článku zpět na článek

Dasa52 26. 4. 2015 | 16:08

Zcela chápu pisatelku. Tetování je něco, co bych rozhodně u partnera nesnesla. Ne proto, jak to vypadá nebo proto, co tomu říkají lidé. Ale prostě proto, že je to projev vlastností, které se mi příčí. Tím nechci říct, že špatných, ale prostě vím, že bych si s takovým člověkem nemohla nikdy porozumět. A poznala bych to, i kdyby tetování nebylo vidět.

Šklíba 23. 4. 2015 | 11:14

helza: Každé tetování časem změní barvu a hodně záleží, na jakém místě je. Někde kůže stárne rychleji a někde pomaleji. A taky se může stát, že dotyčný přibere a tetování se zdeformuje do jiného tvaru. Třeba z delfínka bude velryba.

Mata69 22. 4. 2015 | 21:41

helza: na to, že diskutérky píší jak píší jsem si zvykla. Ale články "od profíka", by měly být naprosto v pořádku. To je jako když pekař spálí housky, jako když zedník staví křivou zeď. A ty chyby nejsou ojedinělé. Ale to jen tak na okraj.

helza 22. 4. 2015 | 17:39

Trens: Tak to by mě taky zajímalo, jak vypadá takové tetování po letech. Tedy nejen takové, každé. Možná nutí nositele cvičit a udržovat si postavu, nicméně nakonec každý jednou zestárne a tetování svraskne, nebo se s přibývajícími kily roztáhne -

helza 22. 4. 2015 | 17:35

Mata69: Já už pravopis na Dámě raději neřeším. Taky mě sice, možná i díky netu, praští do očí pravopisná chyba. Na druhé straně jsem tady poznala pár báječných a chytrých děvčat, které měly s pravopisem velké problémy (můj syn byl dysortografik, tak vím, že s tím člověk nic nenadělá), které založily prima diskuse, ale diskuse se ani nerozběhly, protože téma zadupaly do země kritiky ohledně pravopisu. Tak si na to dávám pozor, mohu-li, nabídnu pomoc se správcovstvím a chyby, jsou-li v názvech diskusí, nenápadně opravím. Vím, redakce by měla být v pravopise kovaná, ale přece jen - chybička ulétnout může i tam. A beru to tak, že je fajn, že máme o čem kecat.

Trens 22. 4. 2015 | 12:57

Elynor: Jsem na tom stejně. Taky se mi nelíbí tetování, ať je jakékoliv a na komkoliv. A pokud tetovaný člověk zestárne, nebude vypadat nic moc.

Mata69 22. 4. 2015 | 07:47

helza: záleží, do jaké míry můžeme zdejší články brát vážně Jestli hrdinka příběhu spíše napíše příběh a čeká reakce, než by si "vygůglila" alespoň základní informace o takovém tetování. Pak by jí možná napadaly i otázky pro partnera spíše, než se ptát na nějakém serveru co na to ostatní.
Takže i trochu pochybuji o naprosté autentičnosti příběhu, beru to tak, že je nám to sem předkládáno pro zábavu a pro rozvinutí diskuse. I když také musím být opatrná, co v diskuzi pod článkem píši, neboť redakce je trošku alergická na má upozornění co se hrubých chyb v textu týče. A rovněž na kritiku úrovně uveřejňovaných článků.

helza 21. 4. 2015 | 18:54

Mata69: taky jsem to guglila a všude se píše vpodstatě totéž. Trochu mě zaráží, že se tu a tam někdo na něco ptá, zajímá se o to, je to pro něj opravdu vážný problém, ale na síti si to nevyhledá. Možná proto, že internetu nevěří. Fakt je, že tam může kdokoliv napsat cokoliv.

helza 21. 4. 2015 | 18:47

Možná by si měla autorka o tom tetování něco přečíst. Já trochu poguglila a jak píší Elynor a Šklíba. Takové tetování trvá dlouho, 5 - 15 let, stojí strašné peníze a tatér je neudělá komukoliv. Povinné ho mají členové Jakuzy, proto bylov Japonsku tetování zakázáno, směli ja mít pouze hasiči. (kvůli identifikaci). I když informace na netu nemusí být košér, že jo. Měli by si o tom popovídat. Ať je to jak je to, určitě má partner právo vědět, co autorce vadí. I s tím, proč ji tetování vadí.

šiška 21. 4. 2015 | 17:58

Těžko posuzovat když člověk nedal řeč s dotyčným. Má možná tak obrovské charisma a dokáže být tak sympatický že se snadno přehlédne nějaký nedostatek. Muži mají výhodu oproti nám, že vůbec nemusí být hezký a mít postavu jako model a stejně zaujme. Kdežto žena musí zaujmout vzhledem a postavou a pak až osobním kouzlem. Mě se osobně žádné tetování nelíbí, neumím si to po letech představit na stařecké kůži scvrklé,brr.

Šklíba 21. 4. 2015 | 17:38

Zebruška: I kdyby to byla jen napodobenina, kterou vydává za pravou, ani tak bych oko nezamhouřila. V tom případě je to libový frajer, který si hraje na něco, co není a v podstatě lže. Za mne - takového chlapa taky nebrat.

Mata69 21. 4. 2015 | 16:38

A tak jste mne zaujaly tím, co by mohlo toto specifické tetování znamenat a jsem zase o trochu chytřejší. Takže měním názor na to, že "nějaké tetování ve vztahu není podstatné", protože jestli má dotyčný skutečné IREZUMI - bylo by vhodné zbystřit a skutečně se ho vyptat kde k tomu a proč přišel. Ten "duchovní" rozměr je tam opravdu zajímavý a nebrala bych ho na lehkou váhu.
Jestli to má jen napodobeninu, tak se jen záhadným dělá. Ale to nezjistí pokud se nevyptá. V první řadě by si měla jako já najít co takové tetování vlastně znamená - protože to už jí navede na otázky. Když se totiž napíše "tetování od ramen po kolena" může za tím člověk vidět cokoliv. A nemusí to znamenat nic jiného, než se v tom nositel prostě vzhlédl. Ovšem toto tetování, pokud to není napodobenina, není jen tak něco.
Pokud to zajímá i ostatní neznalce jako jsem já - zde je odkaz: http://kerky.cz/styl/japonske-tetovani-irezumi/

Zebruška 21. 4. 2015 | 16:18

To se musí paní přítele vyptat, jak k tomu přišel - ono dneska je to celkem móda, zvlášť pro cizince a v Japonsku vám udělají normálně ve spoustě salonů napodobeninu irezumi a dělají to už někdy i normálně strojkem, jako módní doplněk, takže to vpodstatě je jen suvenýr třeba má pán něco takovýho a nemá to se skutečnými mistry irezumi (a yakuzou, na kterou zřejmě narážíte) nic společnýho. A za tři roky by se nějaké jednoduché motivy asi zvládnout daly i tou komplikovanější cestou - četla jsem, že ty méně složité se dělají tak 2-5 let, to by se do toho rozmezí pán vešel. Prostě bych si s ním o tom popovídala a uvidělo by se. Mně se takové celoplošné tetování taky nelíbí, ale zas kdyby jinak byl chlap super.....tak nevím, jestli bych nepřimhouřila oko

Šklíba 21. 4. 2015 | 13:28

Elynor: Mám stejné otázky, jako ty. Irezumi za tři roky v takovém rozsahu a za obrovské peníze, které to stojí? Také je problém sehnat tatéra, který tohle udělá. Pokud vím, irezumi není pro každého, k mistru irezumi se dostane jen určitá sorta lidí. Obě asi tušíme, co za tím může být. Jak mi tetování nevadí, tohle je Pan Záhadný a já bych vzala nohy na ramena.

Elynor 21. 4. 2015 | 07:59

Mně se tetování nelíbí, žádné. Kdybych s někým žila, a on přišel domů s tetováním, bylo by to pro mě velké zklamání a důvod zvážit budoucnost takového vztahu. Ale něco jiného je seznámit se s někým, kdo už tetovaný je. Tam by bylo dobré zjistit, jak se to dotyčnému přihodilo. V tomto případě dvojnásob - pravé tetování irezumi se nedělá turistům jako suvenýr. A velký barevný motiv přes celé tělo trvá déle než pouhé tři roky. Takže by mě zajímalo, za jakých okolností k tomu pán přišel a v neposlední řadě i kde na to vzal (pochybuju, že by tetování dělali na půjčku, úvěr či leasing, a dát cca půl milionu nemůže jen tak každej). Pokud to není jenom napodobenina, ale i tak bych měla spoustu otázek. Až podle jeho odpovědí bych se teprve rozhodovala, ne podle pouhého faktu existence tetování.

niki.6 21. 4. 2015 | 07:30

Můj názor je, že by si pisatelka měla s přítelem promluvit a to nejdřív tím způsobem, aby ji vyprávěl o tom tetování, proč a za jakých okolností vzniklo, jaký má pro něj význam .... prostě dokázat se vžít do jeho myšlení a postoje ... myslím, že toto pochopení pak může přinést přijetí tetování. Jen ať mu neříká, že má k tetování odpor. Pokud je tak skvělý, jak to popisuje, měla by něco udělat se svou fóbií a třeba nalézt duchovno sama v sobě. Důležité je, co má člověk v sobě a ne na sobě. A pokud jí záleží víc na tom, co si o ní myslí okolí, tak to je fakt problém. Přece nejdůležitější je, aby se cítila fajn a sdílela život se skvělým mužem. Dospělých mužských jedinců je tak mááááálo :)))).

betateta 20. 4. 2015 | 22:08

Milá Zdeno, vem rozum dohrsti, sebevědomí do duše, nebo navštiv psychologa, jestli je to fakt fajn chlap a má to v hlavě a v životě srovnané, taky bys byla blbá, kdybys ho nechala jít. Zvlášť jestli tě má fakt rád!

kuhu 20. 4. 2015 | 21:28

No...nevím co je pro koho podstatné..ale osobně se mi hezké tetování na mužích líbí...Možná by bylo zajímavé se zeptat mužů,co si myslí o našich namalovaných řasách,naušnicích a modnich výstřelcích...Rambíša píše,že je to ::stádnost::se nechat tetovat..Co je potom naše ženská honba za moderními hadříky apod??Já osobně jsem si obě tetování dala po 3 dítětti..a už mi bylo hoodně po 30tce...Dala jsem si obrázky,který mají pro mě smysl,mám je spojený s určitým symbolem..sama jsem si je navrhla ..Beru tetování jako součást mě,ale také jako ozdobu,stejně jako někdo naušnice atd..
Osobně bych ale i kdyby se mi tetování nelíbilo kvůli němu neopustila partnera...Jsou pro mě důležitější věci...Pokud je ve vztahu chemie...tak se nestane že by žena netoužila po sexu ...pokud ne..tak v tom asi nebude jen tetování..

Mata69 20. 4. 2015 | 20:23

Nejsem příznivec toho, že by člověk musel vypadat jak jeden kandidát na prezidenta. Myslím ale, že kdybych po letech samoty potkala tak úžasného člověka (jak je v článku popsáno), že bych i to tetování vzala na milost a jako součást toho člověka. Navíc když to fakt není "recept na čínskou polívku",a le má to jistý význam a ducha. A když ho nutně nestaví všem na odiv.
Ta fobie z tetování skoro opravdu zavání tím, že by nebylo od věci si jít promluvit s odborníkem. Ale jestli chce paní takovýho Pana Dokonalýho pustit k vodě jen proto, že je jak obrázek - nech´t to udělá a dál tráví večery sama. Ona si ho uloví jiná. A bude si toho považovat.

kočina 20. 4. 2015 | 19:43

Rambíša: Mně se tedy velké tetování taky nelíbí, ale rozhodně pro mě není tak důležité jako charakterové vlastnosti.Najít ve věku 40+ někoho, kdo by vyhovoval (ano, jsem v tomto ohledu dost vybírává) a lidsky sedl, tak vůbec neváhám a rozhodně nepřepustím příležitost nějaké tolerantnější.-)

lebahu 20. 4. 2015 | 19:26

Rambíša: Já si naopak myslím, že kápla na jednoho z mála, který chápe význam tetování a ví co a proč vytetované má, je to pro něj nějaký symbol, připomínka něčeho, co si nese životem. Bohužel většina potetovaných má jenom "obrázek pro parádu", protože je to in.
Pokud má nějaký psychický blok na tetování (trauma z dětství), možná by měla vyhledat psychologa, protože vykašlat se na fanj chlapa protože není 100% podle jejich představ je pitomost a už na takovýho narazit nemusí.
Paradoxně znám víc hajzlů v obleku a kravatě (čistých jak ty říkáš).

Rambíša 20. 4. 2015 | 18:28

Já bych tedy s takovým počmárancem nemohla do postele,hnusí se mi jakékoliv tetování,taky je to pro mne známka "kriminálníka"...Ještě bych snesla něco malého někde na ruce či noze,ale nějaký obří čmáranec,fuj,když vidím dnes některé mladší,co podlehli stádnosti a předvádějí svoji hloupost všem.Vždycky si říkám,kdyby někdo stále v TV a pod. vnucoval,aby se lidi mazali houny a tak chodili ven,asi by se jich plno našlo....Zdena si najde určitě někoho "čistého",nesedí mi výmluva na Japonsko.Je to spíš znamení zařazení do nějaké skupiny,řadový člen....aby se poznal se "svými"....

Přečtěte si také

Horoskopy

V pátek vám dojte trpělivost a řeknete nadřízenému, co si o jeho hloupých poznámkách myslíte. Je vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme