Přibíráte bezdůvodně na váze? Možná je na vině nemoc

3. 2. 2018
Přibíráte bezdůvodně na váze? Možná je na vině nemoc
Žijete zdravě, dodržujete přesný jídelníček, pravidelně cvičíte, a stejně se jazýček na vahách šplhá pořád výš? Možná za to může nemoc, o které nevíte. Jak to poznáte?

Kila rostou a únava s nimi?

Hypotyreóza je možná první věc, která každého lékaře napadne, vejde-li mu do ordinace žena s nevysvětlitelnými problémy s váhou. Přesně tato nemoc prý na prvním místě napadne i doktorku Melinu Jampolisovou, internistku a specialistku na výživu lékařů v Los Angeles. A z dobrého důvodu! V průměru totiž poruchou štítné žlázy trpí každá osmá žena s nadváhou. Je velká pravděpodobnost, že se u silnějších dam během jejich života tato nemoc vyvine, uvádí americká asociace štítné žlázy.

Štítná žláza se nachází v krku lidí i zvířat. Vylučuje hormony, které regulují metabolismus. Pokud trpíte sníženou funkcí štítné žlázy, neboli právě nemocí zvanou hypotyreóza, metabolismus těla je zpomalený a má dopad na přírůstek váhy.

„Dalšími symptomy onemocnění bývá často nízká hladina energie, únava, suchá kůže, vypadávání vlasů nebo střevní potíže, jako je například zácpa,“ říká doktorka Jampolisová. Pokud máte podezření na poruchu štítné žlázy, poraďte se se svým lékařem, který vaše zdraví prověří jednoduchým krevním testem.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Po vyčerpávajícím týdnu zatoužíte po odpočinku a činnostech, které lze dělat s kamarády. Když si vyrazíte za sportem, vrátíte se domů jako znovuzrození. Zaměřte se také na výchovu dětí.…