Přibývání na váze i vysoký krevní tlak: Jak se změní naše tělo, když nemá sex?

Přibývání na váze i vysoký krevní tlak: Jak se změní naše tělo, když nemá sex?

Dlouhodobý nedostatek sexu rozhodně není prospěšný. Dokáže negativně poznamenat nejen tělo, ale i naši mysl. Co všechno může způsobit sexuální půst?

Připadáte si neatraktivní

I když jste doposud se svým sebevědomím neměla žádný zásadní problém, během dlouhodobějšího sexuálního půstu může být všechno jinak. Během milování se totiž vyplavují endorfiny, které způsobují, že se cítíte skvěle. Jakmile ale k tomuto procesu nedochází, může to zapříčinit pokles vašeho sebevědomí. Postupem času si budete připadat ošklivá a nežádoucí, zatímco všichni kolem vám přijdou krásní a dokonalí. Uvidíte v nich konkurenci, na kterou dle svých pocitů nemáte, což povede k zatrpklosti a nepříjemnému chování.

Pokračování 2 / 5

Špatné sny

Nemáte dlouhodobě sex? Možná se vám začaly zdát jiné sny, dokonce i noční můry. To může opravdu být následek toho, že v milostném životě již dlouho abstinujete. Dalším projevem mohou být také erotické sny, jejichž prostřednictvím vám tělo podvědomě dává najevo, po čem touží.

Pokračování 3 / 5

Přibíráte na váze

Jídlo je častou náplastí na problémy, ať už nás trápí cokoliv, takže si jím mnohdy hojíme i frustraci z nedostatku sexu. Obzvlášť sladkosti dokážou přinést chvilkově alespoň zdánlivé a sladké uspokojení, sexuální abstinence je jimi často vykoupena. Jenže právě sladkosti vedou k přibývání na váze a stoupající kilogramy na váze zase k poklesu sebevědomí a k nechuti seznamovat se s potenciálními novými partnery, což vás dostává do začarovaného kruhu, z něhož je složité se dostat.

Pokračování 4 / 5

Trpíte bolestmi

Sexuální půst má samozřejmě vliv i na pohlavní orgány. Pokud jste v minulosti provozovala sex během periody, možná jste zaznamenala, že menstruační křeče byly menší, protože orgasmus způsobil, že se krev vyplavovala rychleji. Pokud teď sex nemáte, mohou být vaše dny bolestivější. U starších žen navíc sexuální abstinence vede k oslabení vaginálních stěn, což má za následek, že v budoucnu může být sex bolestivý.

Pokračování 5 / 5

Ohrožené zdraví

I na zdraví má nedostatek sexu neblahý vliv. Podle studie skotských specialistů vydané v magazínu Biological Psychology mají lidé s velkou sexuální zdrženlivostí vyšší krevní tlak, což může v budoucnu vést k vážným zdravotním komplikacím. Sexuální půst neprospívá ani imunitnímu systému. Během milování totiž dochází k navýšení hladiny imunoglobulinu A, což je protilátka působící proti většině běžných infekcí. Jednoduše řečeno, nemáte-li sex, jste daleko náchylnější k nejrůznějším chorobám.

Doporučujeme

Články odjinud