Přichází filipojakubská noc. Víte, proč je plná kouzel a magické síly?

30. 4. 2020
Přichází filipojakubská noc. Víte, proč je plná kouzel a magické síly?
Soumrak otevírá cestu temným silám, které je třeba světlem z ohně zahnat zpět, kam patří. Podle pověstí čarodějnice tropí lidem naschvály a před jejich kouzly je třeba se chránit. Dnešní filipojakubská či Valpuržina noc je plná magie.

Uzavírá se temná část roku

Už od nepaměti lidé vnímají noc z 30. dubna na 1. května jako jednu z nejtajemnějších vůbec. Filipojakubská noc je považována za začátek světlé části roku, kdy temné síly nemají nad zemí příliš velkou moc. Proto se poslední noc snaží využít tenkou hranici mezi světy a naposledy si zařádit a zaškodit. Ke slovu se přihlásí zase s Dušičkami.

Letos se musí oslavy čarodějnic odehrát v komornějším duchu, a tak je možná čas připomenout si lidové zvyky, které před filipojakubskou nocí dělali naši předkové. Ti by ostatně slovo čarodějnice vůbec nepoužili, aby těmto bytostem nad sebou nedali sílu.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Je pravda, že nejste lovci kariéry, ale pyšníte se dobrými schopnosti. Nespokojenost v pracovní oblasti nabývá na síle. Uvidíte, co vám nový měsíc přinese a poté začnete svou situaci…