Přílohy jako hlavní chod? Zkuste brambory, čočku i kuskus!

3. 2. 2020
Přílohy jako hlavní chod? Zkuste brambory, čočku i kuskus!
Přemýšlíte nad tím, co si udělat k obědu, a nechcete dělat velké jídlo? Postačí vám obyčejná příloha, která je správně okořeněná a ochucená.

Indická čočka dhal

Červená čočka je snadná na přípravu, rychle se vaří a nenadýmá. Určitě si na ní pochutnáte jen tak s máslem, ale výborná je i na indický způsob, který je plný koření a zeleniny.

Recept na indickou čočku dhal najdete zde

Kuskus

Pokud se vám nechce nic vařit a čekat u plotny, aby vám jídlo neuteklo z hrnce, kuskus je výborná volba. Stačí ho jen zalít horkou vodou a nechat chvíli stát a po chvíli nabobtná. Pak stačí kuskus jen dochutit o koření, zeleninu, sýr a další.

Recept na kuskus najdete zde.

Pečené brambory s cibulí

Brambory jsou typickou přílohou skoro ke všemu. Stačí je oloupat a nakrájet na kolečka, potom opéct s cibulí a dochutit smetanou s česnekem.

Recept na zapečené brambory najdete zde.

Prominentní rýže

Stejně jako brambory, tak i rýže se hodí k většině pokrmů a nemusí být zrovna z Dálného východu. Jednoduchou rychlovkou je rýže s vajíčkem a cibulí, jemně usmažená na pánvičce.

Recept na rýži na pánvičce najdete zde.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše je v báječném postavení k vašemu znamení, proto můžete i něco vyhrát. Kupte si tedy los anebo se přihlaste do reklamní soutěže. Člověk nikdy neví, kdy se štěstí unaví. Udržujte si…