Princ George bude pokřtěn 23. října

30. 9. 2013
Princ George bude pokřtěn 23. října | Zdroj: Profimedia.cz
Britský korunní princ George z Cambridge, třetí následník trůnu a syn prince Williama, bude pokřtěn ve středu 23. října arcibiskupem z Canterbury. Datum potvrdil mluvčí vévody a vévodkyně z Cambridge sídlící zatím v Clarence House. Obřad proběhne v královské kapli v paláci svatého Jakuba neboli St. James Palace.

Chlapec tak bude pokřtěn tři měsíce po svém porodu, na svět přišel 22. července letošního roku v Londýně, jeho matka vévodkyně Catherine z Cambridge jej porodila přirozenou cestou. Princ dostal jméno George Alexander Louis.

Zatím nevědoucí šlechtic byl pár týdnů po narození zvolen deníkem Evening Standard nejvlivnějším Londýňanem současnosti.

Clarence House také před víkendem zveřejnil společný rodový erb vévody a vévodkyně z Cambridge. Vévodův znak je vlevo se zlatým lvem, vévodkynin vpravo s bílým jednorožcem.

Foto: Profimedia.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pracujete-li v oblasti estetiky a umělecké tvorby, hýříte kreativními nápady. Kolegové si vás dobírají, ale neměli byste si toho všímat. Pokračujte svým tempem, nedejte se rušit. Odhalte…

Nejčtenější články

Doporučujeme