Princ William slaví v neděli 33. narozeniny. Prohlédněte si nejslavnější fotografie z jeho života!

17. 6. 2015
Princ William se dostal do Kristových let. Jak šel čas s následníkem britského trůnu se dozvíte v naší fotogalerii...

Princ William – celým jménem William Arthur Philip Louis Windsor - se narodil 21. 6. 1982 v londýnské nemocnici Lindo Wing rok po slavné svatbě svých rodičů Diany a Charlese. O rok později k prvorozenému Williamovi přibyl bratr Harry. Ve třech letech začal William navštěvovat soukromou školku v Notting Hill Gate, ve které ho připravovali na elitní chlapeckou školu ve Wetherby, určenou pro žáky z prominentních rodin.

Rodina žila v Kensingtonském paláci. V manželství Diany a Charlese se objevily problémy, které skončily rozvodem. 31. srpna 1997 při tragické autonehodě v Paříži zemřela Lady Diana. Williamovi bylo 15 let. Po tragických prázdninách začal navštěvovat prestižní školu Eton College. Studoval dějiny umění, biologii, zeměpis a matematiku. Několik let byl také kapitánem školního fotbalového družstva.

Po ukončení střední školy William nastoupil do britské armády. Absolvoval výcvik v Belize, několik měsíců strávil jako dobrovolník charitativní organizace Releigh International v Chile. V roce 2001 začal studovat na Univerzitě sv. Ondřeje ve File. O čtyři roky později získal magisterský titul.

V roce 2003 začal William chodit s Kate Middleton (1982). I když Kate je neurozeného původu, v listopadu 2010 ji požádal na dovolené v Keni o ruku. Brali se 29. dubna 2011. V létě 2013 se jim narodil syn George a 2. května letošního roku dcera Charlotta.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Vašim velkým příznivcem je dneska aktivní Mars, jehož energie vás dokáže skvěle rozpohybovat. Nelze opomenout ani váš výrazný sexappeal, tudíž je jisté, že určitě nebudete trpět samotou,…

Nejčtenější články

Články odjinud