Princ William slaví v neděli 33. narozeniny. Prohlédněte si nejslavnější fotografie z jeho života!

17. 6. 2015
Princ William se dostal do Kristových let. Jak šel čas s následníkem britského trůnu se dozvíte v naší fotogalerii...

Princ William – celým jménem William Arthur Philip Louis Windsor - se narodil 21. 6. 1982 v londýnské nemocnici Lindo Wing rok po slavné svatbě svých rodičů Diany a Charlese. O rok později k prvorozenému Williamovi přibyl bratr Harry. Ve třech letech začal William navštěvovat soukromou školku v Notting Hill Gate, ve které ho připravovali na elitní chlapeckou školu ve Wetherby, určenou pro žáky z prominentních rodin.

Rodina žila v Kensingtonském paláci. V manželství Diany a Charlese se objevily problémy, které skončily rozvodem. 31. srpna 1997 při tragické autonehodě v Paříži zemřela Lady Diana. Williamovi bylo 15 let. Po tragických prázdninách začal navštěvovat prestižní školu Eton College. Studoval dějiny umění, biologii, zeměpis a matematiku. Několik let byl také kapitánem školního fotbalového družstva.

Po ukončení střední školy William nastoupil do britské armády. Absolvoval výcvik v Belize, několik měsíců strávil jako dobrovolník charitativní organizace Releigh International v Chile. V roce 2001 začal studovat na Univerzitě sv. Ondřeje ve File. O čtyři roky později získal magisterský titul.

V roce 2003 začal William chodit s Kate Middleton (1982). I když Kate je neurozeného původu, v listopadu 2010 ji požádal na dovolené v Keni o ruku. Brali se 29. dubna 2011. V létě 2013 se jim narodil syn George a 2. května letošního roku dcera Charlotta.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Tak šílený pracovní týden jste už dlouho nezažili, ale náladu máte stále dobrou. V duchu si říkáte, že vám to nestojí za to! Třeba to šéfa do pondělí přejde. Myslíte jen na své priority a…

Nejčtenější články

Doporučujeme